Banner Top
ostatnia aktualizacja 14 Mar 2014 14:08

Wyprowadzili z pożaru rodzinę z małym dzieckiem

Policjanci z Komisariatu Policji w Gubinie st. sierż. Mariusz Podhorecki i st. sierż. Roman Polak pełniąc nocną służbę z piątku na sobotę (10/11 marca) około godz. 3:00 zauważyli płomienie i dym wydobywający się z okien poddasza jednej z kamienic przy ulicy Kaliskiej.

O zdarzeniu poinformowali dyżurnego Policji, który powiadomił Straż Pożarną oraz Pogotowie. Funkcjonariusze wiedząc, że w takiej sytuacji ważna jest każda minuta, nie czekali na przyjazd strażaków i sami weszli do budynku. - Po wejściu do środka, w drzwiach mieszkania zastali jedną z mieszkanek kamienicy, której niezwłocznie kazali opuścić budynek. Od niej dowiedzieli się, że kamienicę poza nią i jej synem, zamieszkuje jeszcze jedna rodzina z małym dzieckiem. Policjanci pobiegli na piętro do mieszkania sąsiadów, gdzie walili w drzwi chcąc obudzić domowników, jednak bez rezultatu. Czas naglił, dym coraz bardziej podrażniał drogi oddechowe, a widoczność między pierwszym piętrem, a poddaszem była zerowa. Funkcjonariusze nie poddawali się jednak i pomimo dużego zadymienia kontynuowali uderzanie w drzwi, które w końcu poskutkowało. Drzwi otworzył zaspany młody mężczyzna, który wraz z partnerką oraz 6-letnią córką przebywali w mieszkaniu. Mundurowi nakazali rodzinie szybkie opuszczenie lokalu, a sami zamknęli zawór gazu biegnący do ich mieszkania. Ponadto w trakcie dobijania się do drzwi lokatorów, w pewnym momencie na półpiętrze pomiędzy płonącym poddaszem a pierwszym piętrem pojawił się nietrzeźwy mężczyzna, któremu natychmiast kazali opuścić budynek. Jak się okazało mężczyzna ten wracając późną porą do domu, zobaczył palące się poddasze i wszedł do środka zobaczyć co się stało, po czym został cofnięty przez policjantów – informuje asp. szt. Justyna Kulka z KPP w Krośnie Odrzańskim.

Na miejsce zdarzenia przyjechało sześć zastępów Straży Pożarnej, którzy ugasili palące się poddasze oraz pogotowie energetyczne, które odłączyło prąd w budynku. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Dobytek mieszkańców nie ucierpiał. Zniszczeniu uległo jedynie poddasze.

(red)

Więcej w tej kategorii: « Zarzuty dla wandala Zmiany kadrowe »

2°C

Gubin

Cloudy

Humidity: 84%

Wind: km/h

  • 24 Mar 2016 7°C 2°C
  • 25 Mar 2016 9°C 4°C