Banner Top
ostatnia aktualizacja 14 Mar 2014 14:08

Dokonał rozboju na obywatelu Niemiec

Policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego z Gubina 21 czerwca w trakcie pełnienia służby zauważyli pojazd, którego kierujący na skrzyżowaniu ulic wymusił pierwszeństwo przejazdu. - Widząc popełniane wykroczenie funkcjonariusze ruszyli za kierowcą mercedesa. Na widok radiowozu samochód prowadzony przez kierowcę przyspieszył i po przejechaniu kilkuset metrów na drodze piaszczystej został porzucony. Samochód nie posiadał uszkodzeń świadczących o jego kradzieży i nie figurował jako utracony – informuje  asp. szt. Justyna Kulka z KPP w Krośnie Odrzańskim.

Policjanci skontaktowali się z Polsko-Niemieckim Centrum Współpracy w Świecku. Funkcjonariusze z Niemiec dotarli do miejsca zamieszkania właściciela pojazdu, jednak nikt nie otwierał im drzwi. W pewnym momencie usłyszeli głosy dobiegające z wnętrza mieszkania. Weszli do środka przez balkon, gdzie zastali 88-latka, który posiadał obrażenia ciała i twarzy. Funkcjonariusze w trakcie rozmowy z pokrzywdzonym ustalili, że w nocy, nieznany mu mężczyzna wszedł do jego domu i przeszukiwał szafki, a po zauważeniu go zażądał pieniędzy. Gdy ten odmówił, został doprowadzony do stanu bezbronności. Sprawca w wyniku plądrowania mieszkania, znalazł 100 euro oraz kluczki do auta, które zabrał, pozostawiając mężczyznę w mieszkaniu uniemożliwiając mu wydostanie się z niego. - Policjanci z Referatu Kryminalnego z Gubina zajęli się tą sprawą. Ustalili personalia mężczyzny, który mógł dopuścić się tego czynu. Zaskoczonego 19-latka, funkcjonariusze zatrzymali 22 czerwca na jednej z gubińskich ulic. W trakcie przesłuchania, mężczyzna przyznał się do dokonania rozboju na obywatelu Niemiec oraz kradzieży pieniędzy i pojazdu – dodaje J. Kulka.

Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim wystąpił z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania dla 19-latka, do którego przychylił się Sąd. Mężczyzna kolejne trzy miesiące spędzi w areszcie.

(red)

Ostatnio zmienianywtorek, 27 czerwiec 2017 10:16

2°C

Gubin

Cloudy

Humidity: 84%

Wind: km/h

  • 24 Mar 2016 7°C 2°C
  • 25 Mar 2016 9°C 4°C