Banner Top
ostatnia aktualizacja 14 Mar 2014 14:08

Wakacje w policyjnych statystykach

Kolizja na ulicy Wyspiańskiego, przy wjeździe do marketu Horex Kolizja na ulicy Wyspiańskiego, przy wjeździe do marketu Horex

Wakacje dobiegły końca. Przez ponad dwa miesiące nad bezpieczeństwem osób przebywających na terenie powiatu krośnieńskiego czuwali policjanci. Funkcjonariusze prowadzili kontrole na drogach, sprawdzali zachowanie osób wypoczywających nad wodą, a także zapewnili bezpieczeństwo uczestnikom licznych imprez lokalnych.

Kontroli nie uniknęli także wędkarze, których można było spotkać nad jeziorami i rzekami. - W przeciągu przeszło dwóch miesięcy funkcjonariusze na terenie powiatu zatrzymali 29 praw jazdy, 117 dowodów rejestracyjnych oraz ujawnili 1260 wykroczeń drogowych.  Niestety nie obyło się bez wypadków. W czterech odnotowanych wypadkach, cztery osoby odniosły obrażenia. Nie zabrakło także pijanych kierowców. Przez cały okres wakacji ich liczba wyniosła 30, w tym 27 znajdowało się w stanie nietrzeźwości, a kolejnych 3 w stanie po użyciu alkoholu – mówi Justyna Kulka z KPP w Krośnie Odrzańskim. W ostatni weekend wakacji policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców, dwa dowody rejestracyjne oraz ujawnili 105 wykroczeń drogowych, za które nałożyli 95 mandatów karnych. Ponadto w tym czasie na drogach doszło do trzech kolizji drogowych. 

(red)

Ostatnio zmienianyśroda, 06 wrzesień 2017 09:21
Więcej w tej kategorii: « Poszukiwana Skuteczni funkcjonariusze »

2°C

Gubin

Cloudy

Humidity: 84%

Wind: km/h

  • 24 Mar 2016 7°C 2°C
  • 25 Mar 2016 9°C 4°C