Banner Top
ostatnia aktualizacja 14 Mar 2014 14:08

Skuteczni funkcjonariusze

8 września policjanci z gubińskiego komisariatu podczas kontroli drogowej ujawnili w aucie narkotyki, a na przyczepce elementy karoserii od Audi, pochodzącej z kradzieży z terenu Niemiec. Wartość samochodu to przeszło 22 tys. złotych. Ponadto ustalili miejsce rozbiórki pojazdu, gdzie znaleźli pozostałe części samochodu, a także koparko-ładowarkę o wartości 30 tys. złotych i kolejne narkotyki.

Funkcjonariusze mając informację, iż kierujący pojazdem Opel może posiadać przy sobie narkotyki, postanowili to sprawdzić. - Widząc auto będące w ich zainteresowaniu, zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania, nie miał także przy sobie żadnych dokumentów od pojazdu, ani też od przyczepy, którą ciągnął. Poza skontrolowaniem kierującego przejrzeli rzeczy znajdujące się w przyczepie, w której znaleźli elementy karoserii od pojazdu Audi. Funkcjonariusze sprawdzili numery w systemie i okazało się, że pochodzą one od auta, które widnieje jako utracone na terenie Niemiec. Dodatkowo w trakcie przeszukania pojazdu znaleźli trzy zawiniątka z zawartością białego proszku – mówi as. szt. Justyna Kulka z KPP w Krośnie Odrzańskim. 26-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. Policjanci dotarli także do miejsca rozbiórki samochodu oraz miejsca, gdzie mógł znajdować się mężczyzna mogący mieć związek z tą sprawą. - Tam policjanci znaleźli kolejne części od kradzionego pojazdu, między innymi fotele, kanapy, zawieszenie, a także koparko-ładowarkę stanowiącą własność mieszkańca Gubina. Na terenie warsztatu funkcjonariusze znaleźli sproszkowany proszek oraz tabletki będące własnością obu mężczyzn. Była to amfetamina oraz extasy – dodaje J. Kulka.

Obaj mężczyźni odpowiedzą za posiadanie narkotyków i paserstwo.  Po konsultacji z Prokuratorem zostali zwolnieni do domu. Co do ich dalszego losu decyzję ma podjąć Prokuratura Rejonowa w Krośnie Odrzańskim.

(red)

2°C

Gubin

Cloudy

Humidity: 84%

Wind: km/h

  • 24 Mar 2016 7°C 2°C
  • 25 Mar 2016 9°C 4°C