Banner Top
ostatnia aktualizacja 14 Mar 2014 14:08

2011 c.d.

Biskup  Paweł Socha w kościele pw. Trójcy Św. udzielił sakramentu bierzmowania gubińskie młodzieży Biskup Paweł Socha w kościele pw. Trójcy Św. udzielił sakramentu bierzmowania gubińskie młodzieży

- 22 lutego - w Szkole Podstawowej, jak co roku w lutym, odbył się konkurs „Gubin moje miasto”. W końcowej punktacji zespoły zajęły następujące miejsca: w grupie klas drugich: I miejsce klasa II a - wychowawca Wanda Leczycka, II miejsce klasa II b - wychowawca Beata Kutrowska, III miejsce klasa II c - wychowawca Anna Kotapska .W grupie klas trzecich: najlepsza była klasa III a - wychowawca Jolanta Cybulska, II miejsce klasa III c - wychowawca Teresa Siewruk, zaś na III miejscu znalazła się klasa III b - wychowawca Urszula Peksa.

- 22 lutego - odbyła się VIII edycja Konkursu Wiedzy o Gubinie dla zespołów uczniów z klas szóstych. Zespół w składzie: Agata Gadomska, Kamil Loga, Natalia Raczkowska z kl. VI d, przygotowany do międzyszkolnego konkursu przez Żanettę Bukowską, zajął I miejsce.

- 23 lutego – odbył się etap rejonowy Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Organizatorem konkursu był gubiński oddział PCK. Największą wiedzą w kategorii szkół gimnazjalnych wykazała się Karolina Kindra (Gimnazjum nr 1), a ponadgimnazjalnych Joanna Gancarz (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych). Będą one reprezentowały Gubin na szczeblu wojewódzkim. 

- 23 lutego - siatkarze MLKS Volley Gubin na własnym parkiecie pokonali UKS Jedynkę Szprotawa 3:0. W tabeli nasza drużyna zajmuje II miejsce za MOSiW Międzyrzecz.

- 24 lutego – radni na sesji RM podjęli uchwałę o wygaśnięciu mandatu radnej Marty Momot, wybranej do składu rady w ostatnich wyborach samorządowych w listopadzie 2010 roku. Zgodnie z przepisami M. Momot nie może łączyć funkcji weterynarza z listy wojewody, z funkcją radnej. Ponowne wybory na wakujące stanowisko (okręg nr 4) odbędą się w terminie wyznaczonym przez wojewodę.

- 24 lutego – podczas sesji Rady Miejskiej wyróżniono najlepszych sportowców miasta w 2010 roku. Najlepszymi zostali: Piotr Sęk – siatkówka, Ewa Stachowiak – piłka ręczna, Dominik Gus – lekkoatletyka, Andrzej Donaj – piłka nożna, Rafał Mielżyński – karate, Marcin Dobrowolski – pływanie. Burmistrz wyróżnił ponadto liczną grupę sponsorów, wśród których znaleźli się: Wioletta i Zbigniew PoniatowscyPiotr i Marcin Trzebny, Leszek Stanisław Turczyniak, Zbigniew Bołoczko, Józef Wieczorek, Andrzej Iwanicki i Czesław Buczkowski.  

- 24 lutego – Rada Powiatu podjęła decyzję o likwidacji internatu przy dawnym Zespole Szkół Rolniczych. Internat okazał się być zbędnym. Mała grupka uczniów spoza Gubina zamieszka w internacie Zespołu Szkól Licealnych i Technicznych przy ul. Obrońców Pokoju. Zimą mieszkało w internacie 12 osób.

- 27 lutego – w Gubińskim Domu Kultury z recitalem wystąpił znany satyryk Krzysztof Daukszewicz,

- luty – właściciel gubińskiego dworca PKP – Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Poznaniu, poinformował w mediach o przygotowaniach do wyburzenia budynku. Według tej informacji budynek dworca ma zostać wyburzony do końca 2011 roku. 

- luty - właściciel budynków po nieczynnych zakładach obuwia przy ulicy Budziszyńskiej chce się pozbyć pustostanów. Obecnie wyburzane są te budynki, na które zgodę wyraził konserwator.

- lutyHelena Hatka, wojewoda lubuski, zakwestionowała uchwałę Rady Gminy Gubin, która blokowała dalsze prace związane z powstaniem kopalni. Powodem zakwestionowania była niezgodność uchwały z Ustawą. Gmina odwoła się od tej decyzji.

- luty – po tygodniowym okresie przygotowawczym piłkarze Cariny Gubin wrócili z obozu w Świeradowie Zdroju,

- luty – Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów liczył w Gubinie 481 członków. Roczna składka - 24 zł. Duża aktywność organizacji, w tym wiele pożytecznych działań dla seniorów, to zasługa przede wszystkim przewodniczącej Zarządu, Heleny Binicewicz.

- 2 marcaMarek Matuszak z Zespołu Szkół Ogólnokształcących zajął pierwsze miejsce na szczeblu wojewódzkim w konkursie wiedzy o parlamencie RP. Marek będzie reprezentował nasze miasto i województwo w etapie centralnym konkursu w Warszawie.

- 2 marca  - w galerii Ratusz GDK otwarto wystawę fotograficzną Edwarda Grzegorza Funke „Chiny. Tradycja i kultura”.

- 2 marca – w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Alfredem Siateckim, autorem wielu książek jak: „Klucz do bramy”, „Drugi klucz do bramy” i „Psie kochanie”. Spotkanie zgromadziło wielu mieszkańców miasta, którzy zadali autorowi wiele ciekawych pytań.

- 4 marca – w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych odbył się XV Powiatowy Konkurs Ortograficzny. Organizatorkami konkursu były polonistki: Teresa Zajkowska i Iwona Wojtecka. W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyła Sylwia Łys – gimnazjum w Czarnowicach, drugie miejsce Adam sokołowski z gimnazjum H.Brodatego w Krośnie Odrz., trzecie miejsce Alicja Stefańczyk z tego samego gimnazjum. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła Aleksandra Pietruszewska z ZSP w Krośnie, II miejsce Patryk Wawrzyniak z ZSO Gubin, III miejsce Eliza Klimek z ZSLiT Gubin.

Więcej w tej kategorii: « Rok 2011 c.d. 2011 c.d. »

2°C

Gubin

Cloudy

Humidity: 84%

Wind: km/h

  • 24 Mar 2016 7°C 2°C
  • 25 Mar 2016 9°C 4°C