Banner Top
ostatnia aktualizacja 14 Mar 2014 14:08

2011 c.d.

Od lewej: wicestarosta krośnieński Regina Olek, wiceburmistrz Gubina Justyna Karpisiak i dyrektor ZSLiT Mirosław Siergiej ze zwycięzcami XV Powiatowego Konkursu Ortograficznego Od lewej: wicestarosta krośnieński Regina Olek, wiceburmistrz Gubina Justyna Karpisiak i dyrektor ZSLiT Mirosław Siergiej ze zwycięzcami XV Powiatowego Konkursu Ortograficznego

- 4 marca – w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych odbył się XV Powiatowy Konkurs Ortograficzny. Organizatorkami konkursu pod patronatem Starosty Krośnieńskiego były polonistki: Teresa Zajkowska i Iwona Wojtecka. W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyła Sylwia Łys – gimnazjum w Czarnowicach, drugie miejsce Adam Sokołowski z gimnazjum H. Brodatego w Krośnie Odrz., trzecie miejsce Alicja Stefańczyk z tego samego gimnazjum. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła Aleksandra Pietruszewska z ZSP w Krośnie, drugie miejsce Patryk Wawrzyniak z ZSO Gubin, a trzecie Eliza Klimek z ZSLiT Gubin.

- 8 marca – Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych 4x4 w Gubinie przekazało potrzebującemu mężczyźnie jeden z samochodów ofiarowanych im przez Nadodrzański Oddział Straży Granicznej. Potrzebujący to uczestnik zajęć terapeutycznych w filii Powiatowego Ośrodka Wsparcia „Integracja”.

- 9 marca – w „ruskim stawie” przy ul. Śląskiej znaleziono ciało 38-letniego mieszkańca miasta, właściciela pizzerii „Romano”, Macieja Głogowskiego. Prawdopodobną przyczyną śmierci był zawał serca podczas spaceru z psem.

- 10 marca – w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie burmistrz Bartłomiej Bartczak uroczyście otworzył kolejną wystawę z udziałem Fary. W otwarciu uczestniczył m.in. ks. kanonik Zbigniew Samociak. Dzięki wystawom temat Fary wciąż pojawia się w mediach regionalnych i nie tylko.

- 10 marca – zarządzeniem nr  54 wojewody lubuskiego wyznaczono termin wyborów jednego radnego miejskiego w Okręgu Wyborczym nr 4 w Gubinie. To w miejsce Marty Momot, która musiała zrzec się mandatu uzyskanego w listopadowych wyborach samorządowych.

- 11 marca – nieczynna prawie miesiąc Izba Muzealna SPZG, po zmianie wystroju otworzyła znowu swoje podwoje. Nowa ekspozycja jest bardziej przejrzysta, uporządkowana i szerzej dostępna dla zwiedzających.  

- 11-13 marca - z wizytą kanoniczną przebywał na terenie parafii pw. Trójcy Świętej ksiądz biskup Paweł Socha, biskup pomocniczy diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Podczas krótkiego pobytu w parafii wziął udział w Drodze Krzyżowej na terenie Żytowania, odwiedził parafian w Sękowicach, wygłosił homilie na mszach niedzielnych. Odwiedził także szkoły na terenie parafii. W kościele pw. Trójcy Św. udzielił bierzmowania ponad 80-ciu młodym mieszkańcom parafii.

- 14-18 marca – w Zespole Szkół Ogólnokształcących odbył się Festyn Przedmiotów Ścisłych. Głównym tematem był zdrowy styl życia. W konkursach zwycięstwo w kategorii klas odniosła klasa III B. Głównym organizatorem konkursu była nauczycielka Anna Januszkiewicz.

- 16 marca – dyrektor gubińskiej Szkoły Podstawowej nr 2, Bogusław Wypych, otrzymał dyplom i pamiątkową tablicę ufundowane przez minister Katarzynę Hall za skuteczny i ciekawy sposób rozwijania talentów uczniów. Od teraz szkoła szczyci się mianem „Szkoły Odkrywców Talentów”. 

- 16 marca – słuchacze kursu komputerowego „Z komputerem na Ty - 50+” otrzymali dyplomy ukończenia kursu. Pierwsze dyplomy otrzymały m.in. Grażyna Garbacz i Ida Kaczanowska. Wykłady prowadził Karol Jurgielewicz, a kurs odbył się pod patronatem „Pro Gubin”, któremu szefuje Waldemar Pawlikowski.

- 18 marca - w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyła się promocja nowej książki autorstwa Wiesława Łabęckiego i Stefana Pilaczyńskiego „Alfabet gubińskich ulic”. Kilka dni wcześniej promocję zorganizowano w Muzeum Miasta i Przemysłu w Guben. Książka prezentuje 172 gubińskie ulice. Prezentację zaczyna najnowsza ulica Akacjowa, kończy ulica Żymierskiego. Z książki można dowiedzieć się, skąd wzięły się nazwy naszych ulic, jaką mają tradycję czy też jaka jest ich długość oraz szerokość.

- 18 marca – na Mistrzostwach Powiatu Krośnieńskiego w piłce koszykowej I miejsce zajęła drużyna Gimnazjum nr 2 z Gubina. Zwycięska drużyna grała w składzie: Andrzej Kubacki, Kacper Szczerbanowicz, Mateusz Stojek, Przemysław Dymiński, Łukasz Bielawski, Piotr Nowicki, Adrian Podgórski – opiekun Sylwester Cichosz.

- 20 marca – „Carina” Gubin w meczu o mistrzostwo piłkarskiej IV ligi przegrała 3:1 z Pogonią Skwierzyna. W tabeli rozgrywek zajmuje przedostatnią pozycję.

- 18 marca - odbyło się kolejne posiedzenie zespołu do spraw organizacji 50. „Wiosny nad Nysą”. Ustalono, że Jubileuszowa Wiosna odbędzie się w dniach 3-5 czerwca. Kontrowersje i dyskusję zrodził pomysł potraktowania korowodu jako ostatniego w 50-cio letniej historii WnN.  90% uczestników dyskusji było za likwidacją korowodu, jak przedsięwzięcia, które się „zużyło”.

Więcej w tej kategorii: « 2011 c.d.

2°C

Gubin

Cloudy

Humidity: 84%

Wind: km/h

  • 24 Mar 2016 7°C 2°C
  • 25 Mar 2016 9°C 4°C