Banner Top
ostatnia aktualizacja 14 Mar 2014 14:08

„To był maj”

Kto tego popołudnia trafił do czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej trafił na spotkanie z nietuzinkową postacią: Anną Konstanty. Postać coraz bardziej rozpoznawalna poprzez swoje wiersze i prozę. Jej twórcza wyszła dawno „poza opłotki”. Jest laureatką wielu konkursów i pomimo bardzo młodego wieku może poszczycić się liczącymi osiągnięciami. Miłośniczka nadodrzańskich krajobrazów, porannej kawy i deszczowych popołudni. Pierwsze opowiadanie napisała w wieku dwunastu lat. Laureatka kilkunastu konkursów literackich. Autorka tomiku „Wiosna i inne opowiadania". Do tego kochana mama i cierpliwa żona.

Tym razem Anna Konstanty zaprezentowała swoją kolejną książkę zatytułowaną „To był maj”. Autorka opisuje historię Ewy, od wielu lat wdowy, matki blisko osiemnastoletniej Marty. Ewa dobrą pracę i ustabilizowane życie. Ale gdy w majowy poranek, w dniu swoich urodzin, słyszy od córki, że właśnie została „ryczącą czterdziestką”, zaczyna lekko się niepokoić upływającym czasem. Córka wyciąga matkę jako przyzwoitkę na spotkanie z poznanym kilka tygodni wcześniej Mateuszem. W jej głowie pojawiają się trudne pytania. Jakie? Zapraszam do lektury.

Jak zwykle na takich spotkaniach bywa słuchacze zadali całe mnóstwo przeróżnych pytań, a pani Ania jak zwykle ciekawie na nie odpowiedziała. Warto przy okazji dodać, że autorka aktywnie uczestniczy w pracach Gubińskiego Towarzystwa Kultury, które było wspólnie z gubińską biblioteką pomysłodawcą tego spotkania. Pomimo wielu obowiązków, tak zawodowych (jest pracownicą Urzędu Gminy Gubin) jak i rodzinnych Anna Konstanty od dwudziestu pięciu lat nieprzerwanie pisze pamiętnik. (sp)

 

 

 

2°C

Gubin

Cloudy

Humidity: 84%

Wind: km/h

  • 24 Mar 2016 7°C 2°C
  • 25 Mar 2016 9°C 4°C