Banner Top
ostatnia aktualizacja 14 Mar 2014 14:08

Wielka modlitwa na granicy

7 października w Gubinie i okolicach tysiące osób będzie modlić się o nawrócenie i pokój na świecie w ramach akcji "Różaniec Do Granic". Stoi za nią świecka Fundacja Solo Dios Basta. Akcja otrzymała oficjalne poparcie Konferencji Episkopatu Polski. Przyłączyły się do niej wszystkie graniczne diecezje.

Główną ideą tego przedsięwzięcia jest otoczenie naszego kraju łańcuchem modlitwy różańcowej. Data nie jest przypadkowa – 7 października to święto Matki Bożej Różańcowej. Jednak bezpośrednim impulsem do rozpoczęcia akcji jest setna rocznica objawień fatimskich, gdzie 13 maja 1917 r. troje małych pasterzy - Franciszek i Hiacynta Marto oraz ich kuzynka Łucja dos Santos - widziało Matkę Boską. Właśnie w tym miesiącu kończą się jej obchody.

Na miejsce modlitwy wybrano granice kraju, ponieważ to obszar, który jest naszemu narodowi dany pod opiekę w czasie, w którym żyjemy. Poza tym będąc na granicy stwarza się okazja do spotkania z przedstawicielami narodów ościennych, aby wspólnie modlić się do Boga o pokój i błogosławieństwo.

Akcja rozpocznie się mszą świętą o 10:30, która zostanie odprawiona w ponad 300 świątyniach. W naszym mieście będzie to teren bocznego boiska Cariny Gubin przy ulicy Sikorskiego. Tam będzie umiejscowiona tzw. „strefa modlitwy”, w której między innymi zostanie odmówiony różaniec. Punkty modlitwy będą zlokalizowane wzdłuż polskiej granicy, liczącej ponad 3,5 tysiąca kilometrów.

W dekanacie gubińskim miejsca modlitwy będą zlokalizowane w 17 miejscowościach, m.in. w Kosarzynie, Żytowaniu, Budoradzu, Sękowicach, Gubinku, Polanowicach, Sadzarzewicach, Markosicach, Strzegowie, Mielnie. Wierni będą się też modlić na Wyspie Teatralnej. - Ilu rzeczywiście przybędzie wiernych – tego nie wiemy, jest to wszystko w rękach Boga. Chcemy zaprosić wszystkich chętnych, aby 7 października wyszli ze swoich domów i wspólnie z innymi wzięli udział w tym wyjątkowym wydarzeniu - apeluje proboszcz Parafii pw. Trójcy Św., Ryszard Rudkiewicz.

(red)

2°C

Gubin

Cloudy

Humidity: 84%

Wind: km/h

  • 24 Mar 2016 7°C 2°C
  • 25 Mar 2016 9°C 4°C