Banner Top
ostatnia aktualizacja 14 Mar 2014 14:08

Podpisali porozumienie o współpracy

W sali głównej Izby Muzealnej SPZG prezesi dwóch organizacji podpisali porozumienie o współpracy. Gospodarzem uroczystości był prezes SPZG Stefan Pilaczyński, który podpisał porozumienie z Damianem Hasiukiem, prezesem Gubińskiego Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historycznego „ŁUŻYCE".

Obaj panowie kilka miesięcy wcześniej doszli do wniosku, że zadania realizowane przez organizacje, które reprezentują, w wielu punktach są zbieżne. - SPZG jest głównie organizacją seniorską, w planach ma kilka przedsięwzięć, które wymagają zaangażowania fizycznego. Mamy pełną świadomość, że bez wsparcia młodych nie ze wszystkim sobie poradzimy. I stąd wziął się początek pomysłu na współpracę – mówi prezes Stefan Pilaczyński. A potem zrodziło się jeszcze kilka wniosków i… doszło do podpisania dokumentu, który określa obowiązki obu organizacji w zakresie współpracy.

Co zapisano w podpisanym dokumencie? Między innymi, że: strony są zainteresowane podjęciem współpracy w zakresie odkrywania, spisywania, dokumentowania i popularyzowania historii miasta, Ziemi Gubińskiej (obszar gminy wiejskiej Gubin), także promocji regionu, w którym przyszło nam żyć. Strony zobowiązały się także do promowania, pielęgnowania i pogłębiania historii regionu, prowadzenie działań popularyzacyjnych i edukacyjnych służących upowszechnianiu wiedzy o naszym regionie, a także wspólne organizowanie wypraw poszerzających wiedzę o przeszłości, zwłaszcza regionalnej.

SPZG jest organizacją, która „solidnie” zapuściła miejskie korzenie. Dysponuje bogatym zasobem dokumentów, fotografii i tekstów z powojennej historii miasta. - Współpraca ma na celu udostępnianie materiałów, które udało się przez lata zgromadzić, by wpierać, popierać i ułatwiać funkcjonowanie niedawno powstałej organizacji Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historycznego – powiedział podczas uroczystości S. Pilaczyński. – Jestem przekonany, że współpraca przyniesie wymierne korzyści obu organizacjom – dopowiedział D. Hasiuk.

(red)

2°C

Gubin

Cloudy

Humidity: 84%

Wind: km/h

  • 24 Mar 2016 7°C 2°C
  • 25 Mar 2016 9°C 4°C