Banner Top
ostatnia aktualizacja 14 Mar 2014 14:08

W międzynarodowym towarzystwie

W lipcu w miejscowości Dobiegniew odbyła się 23. edycja Saller Dobiegniew CUP im. Kazimierza Górskiego. Dwójka Gubin rywalizowała w kategorii wiekowej U-11. Grały w niej ekipy z Polski, Białorusi, Litwy, Szkocji i Niemiec. Nasza drużyna zagrała w grupie C. Podopieczni Piotra Sobolewskiego przeszli przez nią jak burza. Wyniki mówią same za siebie: z Zorzą Rolewice 19:0, z Łucznikiem Strzelce Krajeńskie 9:0, z FC Polonią Berlin (Niemcy) 9:2, FC Polesie Mozyr (Białoruś) 6:3, z MKS Drawa Drawsko Pomorskie II 10:0. W 1/8 finału nasi zawodnicy zagrali koncertowo, pokonując Sprotavię Szprotawę 5:1. W ćwierćfinale było jeszcze lepiej, ponieważ ograli MKS Drawa Drawsko Pomorskie I 6:0. W walce o wielki finał gubinianie znów błysnęli formą i zwyciężyli litewskie FM Vilinius 3:0. Nasza drużyna przegrała dopiero w finale, z UKS Olimpijczyk Kwakowo 1:2.

Skład: Kacper Stępczyński, Bartek Chryniewicz, Miłosz Kowalczyk, Szymon Świadek, Michał Loret, Ziemowit Witczak, Dominik Gregorski, Jakub Chojnacki, Mateusz Świtłowski. Trener: Piotr Sobolewski. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Ziemowit Witczak, natomiast mistrzem żonglerki piłki głową Dominik Gregorski. - Kolejna fajna przygoda dla chłopców. Możliwość rywalizacji z drużynami z innych państw oraz sama formuła turnieju sprawiła, że zawodnicy poznali nową kulturę innych państw uczestniczących w turnieju – uważa trener P. Sobolewski.

(am)

2°C

Gubin

Cloudy

Humidity: 84%

Wind: km/h

  • 24 Mar 2016 7°C 2°C
  • 25 Mar 2016 9°C 4°C