Banner Top
ostatnia aktualizacja 14 Mar 2014 14:08

Wielkie ambicje i marzenia

MKP Carina Gubin rozpoczyna sezon 2017/18, który ma być wyjątkowy dla wszystkich sympatyków tej drużyny. Powodów jest kilka: kadra z „nazwiskami”, zdolny trener, dopięty budżet klubu i nowe nadzieje... 

Mając w składzie bramkarza, który rozegrał ponad 100 meczów w Ekstraklasie i był powoływany przez Adama Nawałkę do reprezentacji Polski, a także uzdolnionych tutejszych zawodników oraz piłkarzy mających za sobą między innymi grę w Górniku Zabrze, nasza drużyna wyrasta na głównego faworyta w walce o awans do IV ligi. W niedalekiej przyszłości Carina może stać się czołowym klubem piłkarskim w naszym województwie. Niewykluczone, że doczekamy się drużyny grającej na poziomie co najmniej III ligi. – Jak na nasze warunki, mamy teraz dream team. Ciekawe, co z tego wyjdzie – mówi pan Tomasz, który oglądał sparing Cariny z TS Przylep.

Nie da się ukryć, że w nadchodzącym sezonie drużyna będzie grała pod presją. W każdym meczu będą się liczyły tylko 3 punkty. Innego scenariusza jak pewny awans do wyższej klasy rozgrywkowej nikt nie zakłada. Wzrasta zainteresowanie kibiców. Nawet na meczach sparingowych frekwencja była całkiem przyzwoita.

Oddajmy głos Romanowi Fiedorowiczowi, prezesowi Zarządu klubu: - Kadra zespołu seniorów liczy ponad 20 zawodników. Wśród których mamy sześciu młodzieżowców. W najbliższych dniach do zespołu dołączy jeszcze kilku zawodników, którzy zadeklarowali wcześniej zamiar występowania w MKP, głównie w klasie B. W najbliższym sezonie w szeregach Cariny pojawią się znani zawodnicy, występujący już w rozgrywkach nawet na szczeblu centralnym. To bramkarze Wojciech Kaczmarek i Jakub Witczak oraz ofensywni Wojciech Okińczyc i Krzysztof Wierzbicki.

Obecność w kadrze zwłaszcza Wojciecha Kaczmarka budzi u kibiców wiele emocji. To w końcu bramkarz mający na koncie występy m.in. w Cracovii, Podbeskidziu Bielsko-Biała i Zawiszy Bydgoszcz. Był także powoływany do reprezentacji przez Franciszka Smudę i Adama Nawałkę. Cel na ten sezon wydaje się więc prosty. Skuteczna walka o awans do IV ligi. Pomóc ma w tym nowy trener naszego zespołu, Sylwester Buczyński. – To młody, ale już z bogatym doświadczeniem szkoleniowiec, zatrudniony ostatnio w jednym z IV-ligowych zespołów – dodaje R. Fiedorowicz.

Piłkarze Cariny szlifowali formę do rundy jesiennej podczas obozu szkoleniowego w Słubicach. Obiecująco wyglądały mecze sparingowe. Carina pokonała m.in. BSV Guben-Nord 2:1, Polonię Słubice 4:2 i TS Przylep 2:0.

Inauguracja nowego sezonu zielonogórskiej klasy okręgowej w sobotę, 12 sierpnia. O godzinie 17:00 Carina podejmie na własnym stadionie Odrę Nietków. Trzy dni później gubinianie pojadą do Iłowy, aby zmierzyć się z Piastem. Z kolei 19 sierpnia o godzinie 16:00 podopieczni Sylwestra Buczyńskiego zagrają u siebie z Zorzą Ochla.

(am)

Ostatnio zmienianyczwartek, 10 sierpień 2017 07:09

2°C

Gubin

Cloudy

Humidity: 84%

Wind: km/h

  • 24 Mar 2016 7°C 2°C
  • 25 Mar 2016 9°C 4°C