Banner Top
ostatnia aktualizacja 14 Mar 2014 14:08
Piłka ręczna

Piłka ręczna (31)

Zbliża się czas ligowych zmagań

Przygotowująca się do nowego sezonu Sparta Gubin wzięła udział 23 września w turnieju towarzyskim w Świebodzinie. Nasze panie najpierw pokonały UKS Olimpijczyk Budzyń 35:24, a następnie uległy gospodyniom MUKS Liderowi 26:29. – Same wyniki w tych spotkaniach były dla nas drugorzędną sprawą. Skupiałyśmy się głównie na wdrożeniu młodych zawodniczek do zespołu oraz przećwiczeniu różnych wariantów ustawień i systemów obronnych – podkreśla Agnieszka Zukier, trenerka naszych szczypiornistek. Cieszy fakt, że Ania Adamczyk została wybrana najlepszą bramkarką turnieju. Z kolei Maję Witczak uznano za najlepszą zawodniczkę w gubińskim zespole.

Powoli zbliża się czas ligowych zmagań. Ponieważ z rywalizacji wycofała się ekipa z Karkonoszy, uległ także terminarz spotkań w sezonie 2017/18. Pierwsze dwa mecze nasze panie zagrają na wyjeździe: 22 października z Energą Politechniką Koszalin i tydzień później z Olimpijczykiem Budzyń. Dopiero w trzeciej serii spotkań spartanki zaprezentują się przed własną publicznością. W sobotę, 4 listopada, zmierzą się w hali ZSLiT przy ul. Krakowskiej z drużyną Handball Poznań.

Andrzej Matłacki

Spartanki przygotowują się do nowego sezonu

W październiku rusza nowy sezon II ligi kobiet. W gronie 9 drużyn znajduje się GMTS Sparta Gubin. - Okres przygotowawczy odbył się na miejscu. Ze względu na pracę i posiadanie przez większość zawodniczek dzieci nie mogłyśmy pozwolić sobie na wyjazdowy obóz. Treningi odbywały się codziennie. Pracowałyśmy w terenie i na hali. Była to głównie praca nad wytrzymałością, siłą i szybkością. Wykonałyśmy kawał dobrej roboty, za co bardzo dziewczynom dziękuję – mówi główny trener spartanek, Agnieszka Zukier. Nasza drużyna 23 września wybierze się na turniej do Świebodzina. W planach są kolejne gry kontrolne. A jak wygląda sytuacja kadrowa? - Bazujemy głównie na zawodniczkach, które grały do tej pory. Dodatkowo ja wracam do gry po urlopie macierzyńskim. Jest też kilka młodych dziewczyn-juniorek, które dopiero rozpoczynają swoje granie w drugiej lidze. Niestety, w nadchodzącym sezonie nie zagrają z nami Malwina Jaworska i Justyna Bogdanowicz – dodaje A. Zukier.

Kibice mogą się zastanawiać, na co stać Spartę w sezonie 2017/18. - Jeżeli chodzi o cele, to powiem krótko: trzeba grać i walczyć o wygraną w każdym meczu. Na pewno stać nas na miejsce w górnej części tabeli, ale jak będzie, czas pokaże. W tym sezonie liga zapowiada się mocna. Bardzo cieszy fakt, że pojawią się nowe zespoły - z Koszalina, Karkonoszy i Budzynia. Bardzo chętnie się z nimi zmierzymy – mówi A. Zukier.

Pierwszy mecz 14 października. Spartanki zagrają we własnej hali z Handballem Poznań.

Andrzej Matłacki

Policjantka i szczypiornistka

Dzisiaj (30.06) w Urzędzie Miejskim w Gubinie, podczas sesji Rady Miasta, odbyło się uroczyste wręczenie nagród za godne reprezentowanie Lubuskiego Związku Piłki Ręcznej. Jedną z osób, które otrzymały puchar z rąk Burmistrza Bartłomieja Bartczaka, była st. post. Sylwia Włodarczyk - policjanta z Gubina. Nagrodę indywidualną otrzymała w szczególności za strzelenie największej ilości bramek dla swojej drużyny. W klasyfikacji ogólnej II ligi kobiet, znalazła się na 8. miejscu, zdobywając w 12 rozegranych meczach, 68 bramek. St. post. Sylwia Włodarczyk od 2015 roku pracuje w Zespole Patrolowo–Interwencyjnym Komisariatu Policji w Gubinie. - Nasza koleżanka od 27 lat trenuje i gra w piłkę ręczną. W 1996 roku w barwach Sparty Gubin zaczęła przygodę z II-ligowymi rozgrywkami centralnymi w Polsce. W sezonie 2000/2001 grała w I lidze kobiet w klubie ,,Sokół” Żary. Nie gościła tam jednak długo, ponieważ doznała kontuzji, która spowodowała przerwanie treningów na kolejne dwa lata. Kolejną przerwę w graniu miała w latach 2004 – 2006. Był to okres, kiedy poświęciła czas swojemu dziecku oraz na skończenie studiów wychowania fizycznego. Do gry i ciężkich treningów w gubińskiej Sparcie powróciła w 2007 roku. Przez te lata była dwukrotnie powoływana do młodzieżowej reprezentacji Polski. Na turniejach otrzymywała różnego rodzaju nagrody i tytuły. Sylwii gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów – mówi asp. szt. Justyna Kulka z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrz.

(red)

Doszły aż do finału

Szczypiornistki z Gimnazjum nr 2 pod opieką Tomasza Romanowskiego po wygraniu Mistrzostw Powiatu, następnie zawodów rejonowych (pokonując 21-7 Sulechów i 19-6 Zieloną Górę) oraz zawodów półfinałowych awansowały do Finału Wojewódzkiego rozgrywanego 12 maja w Żaganiu. Po ambitnej walce uległy zespołom ze Słubic i Świebodzina, ostatecznie zajmując 4. miejsce w województwie, co jest największym sukcesem Gimnazjum nr 2 w Gubinie. Zespół reprezentowały: Anna Kulik, Roksana Stępnik, Karolina Adamska, Oliwia Hasiuk, Oliwia Krzyżaniak, Dominika Kuś, Joanna Paszkiewicz, Wiktoria Ratajczak, Oliwia Ryndziewicz, Victoria Staschinski, Angelika Sztukowska, Maja Witczak, Agata Podgórska, Natalia Nyga, opiekun T. Romanowski.

(red)

Emocjonujące derby na remis

W spotkaniu derbowym GMTS Sparta Gubin po emocjonującym meczu zremisowała z MUKS Liderem Świebodzin 21:21 (8:11). Bramkę na wagę remisu zdobyła z rzutu wolnego Sylwia Włodarczyk już po ostatnim gwizdku sędziego! - Mecz bardzo zacięty i emocjonujący do ostatnich sekund. Myślę, że remis jest sprawiedliwy dla obu ekip – uważa trener spartanek Kazimierz Barłóg. Kolejny mecz na hali ZSLiT nasze panie rozegrają 18 marca o godzinie 18:00. Ich przeciwniczkami będzie drużyna Handball Poznań.

(am)

Przygotowują się do rundy rewanżowej

Szczypiornistki Sparty ZSLiT Gubin przygotowują się do rundy rewanżowej sezonu 2016/17. Po niezbyt udanej jesieni (2 zwycięstwa i 5 porażek) liczymy na lepszą formę naszych zawodniczek w drugiej części rozgrywek.

Runda rewanżowa II ligi rusza 18 lutego. Jak i gdzie się do niej przygotowuje nasza drużyna? - Dziewczyny miały 3 tygodnie przerwy w okresie świąteczno-noworocznym i od 5 stycznia trenujemy na miejscu - głównie w hali i przeplatamy do końca stycznia pływalnią. Tradycyjnie ze względu na obowiązki zawodowe i rodzinne nie wyjeżdżamy poza Gubin na zgrupowania, a jedynie na gry kontrolne – mówi trener Kazimierz Barłóg i dodaje, że na początku okresu przygotowawczego żadna zawodniczka nie zgłosiła zawieszenia treningów. Zgłosiły swój akces i uczestniczą w zajęciach Dominika Jonio i Paulina Chmurzewska

O Sparcie ZSLiT Gubin rozmawiamy z trenerem Kazimierzem Barłógiem.

- Za nami półmetek sezonu 2016/17 II ligi kobiet. Jaka to była runda w wykonaniu naszej drużyny?

- Z pewnością poniżej oczekiwań naszych wiernych kibiców, jak również zawodniczek i moim. Z siedmiu gier wygraliśmy dwie, bilans bramkowy remisowy 171:171, co potwierdza wyrównane spotkania i większe nadzieje na drugą rundę. Jest jeszcze szansa na czwarte miejsce w ostatecznym rozrachunku. Generalnie wynik sportowy składa się z wielu czynników, które muszą czasowo wystąpić jednocześnie w okresie rozgrywkowym - niestety tak nie było. Największym problemem okazały się obowiązki zawodowe i rodzinne oraz szkolne dziewczyn, i trochę zdrowotne, które nie pozwalały na pełną realizację planów treningowych i granie meczów w optymalnych składach. Dodatkowo straciliśmy ponad 10 treningów w początkowym okresie startowym z powodu braku dostępu do hali - co z pewnością odbiło się negatywnie na wynikach i formie sportowej zespołu. Trochę „krwi napsuły” sprawy logistyczne, jak uzyskanie "certyfikatu" dopuszczającego halę ZSLiT do rozgrywek centralnych, czyli spełnienie wymogów bezpieczeństwa - BHP i p-poż. Hala przy ul. Krakowskiej oddana do użytku w 1991 roku nie doczekała jeszcze większego remontu. W końcówce 2016 roku doszło nieplanowane opłacenie hali. Dobrze, że zawodniczki z drużyny II ligi złożyły się na nią.  

- Starcie w Pucharze Polski z ekstraklasową Jelenią Górą było dla naszych zawodniczek cennym doświadczeniem?

- W tym meczu graliśmy bez 5 podstawowych zawodniczek i stąd przegrana prawie 30 golami, ale swój chrzest przeszły nasze młode zawodniczki - Wachowicz, Witczak, Ryndziewicz, które wkrótce uzupełnią ligowy skład Sparty.

- Jak spisują się w tym sezonie młode spartanki?

- Drużyna młodziczek trenowana przez Ewę Barłóg walczy o mistrzostwo województwa lubuskiego i zajmuje 3. miejsce wśród 5-ciu ekip. Natomiast najmłodsze dziewczęta z kl. IV-V i VI trenowane przez Edytę Zimoch uczestniczą w zawodach turniejowych w województwie i ze zmiennym szczęściem walczą o czołowe miejsca.

- Czego możemy życzyć trenerom oraz kibicom naszych szczypiornistek w 2017 roku?

- Braku kłopotów logistycznych z halą, zdrowia i wysokiej formy sportowej zawodniczek i trenerów, niskich cen paliwa i transportu oraz kufereczka "stóweczek" w kasie klubu. Innym ważnym życzeniem jest dla środowiska szczypiorniaka gubińskiego przygotowywanie jubileuszu 100-lecia handballu w naszym Euromieście, a to już w 2023 roku!

- Dziękuję za rozmowę

(am)

Wygrały wszystkie swoje mecze

14 grudnia w hali ZSLiT odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej, Gimnazjada dziewcząt w ramach LOM. Bezkonkurencyjne okazało się Gimnazjum nr 2 w Gubinie. Podopieczne T. Romanowskiego wysoko wygrały wszystkie swoje mecze. Skład zespołu: Anna Kulik, Victoria Staschinski, Joanna Paszkiewicz, Angelika Sztukowska, Oliwia Hasiuk, Dominika Kuś, Oliwia Krzyżaniak, Karolina Adamska, Maja Witczak, Wiktoria Ratajczak, Oliwia Ryndziewicz, Natalia Nyga, Natalia Kowalczyk, Agata Podgórska.

(am)

Najpierw porażka, później wygrana

W meczu 4. kolejki II ligi Sparta Gubin przegrała na własnym parkiecie z KS AZS AWF Handball 28 Wrocław 24:29 (14:12). Lepsze wieści nadeszły w ostatni weekend listopada. Nasze szczypiornistki pokonały w stolicy Wielkopolski Handball Poznań 35:19 (20:10) - Był to dobry mecz w wykonaniu wszystkich zawodniczek. Na specjalne wyróżnienie zasługują bramkarki: Anna Adamczyk i Małgorzata Woryta – uważa trener Kazimierz Barłóg.

W sobotę, 3 grudnia, o godz. 18.00 w hali ZSLiT przy ul. Krakowskiej spartanki podejmą MKS Gniezno.

(am)

Przegrana w derbach

Za nami trzy kolejki sezonu 2016/17 drugiej ligi kobiet. W ostatnim spotkaniu nasze szczypiornistki przegrały na wyjeździe z Liderem Świebodzin 20:25 (8:12). – Mecz derbowy, a więc z dużym obciążeniem psychicznym dla obu zespołów. Szkoda, że mimo naszego doświadczenia przegraliśmy mecz – mówi trener GMTS Sparty Gubin, Kazimierz Barłóg. Okazja na dwupunktową zdobycz już w najbliższą sobotę (19.11). Sparta podejmie wówczas AWF Handball 28 Wrocław. Początek spotkania w hali ZSLiT o godzinie 18.00. Z jednym zwycięstwem na koncie nasza drużyna zajmuje w tabeli 5 miejsce. Z kompletem 6 punktów lideruje MKS Gniezno.

(am)

Widowiskowo i dynamicznie

15 września na boisku plażowym Europejskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gubinie rozegrano Mistrzostwa Województwa Kobiet w Piłce Ręcznej Plażowej – Iwanicki Cup 2016. Organizatorem zawodów były: Związek Piłki Ręcznej w Gubinie, Lubuski Handball Gubin, Europejskie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gubinie oraz Lubuski Związek Piłki Ręcznej. Jak się okazuje, w piłkę ręczną można grać nie tylko w hali. Jedną z jej odmian jest właśnie plażowy szczypiorniak. Bierze w niej udział jedynie po 4 zawodników w każdej drużynie (bramkarz plus trzech zawodników w polu). Jest to gra bardzo widowiskowa i dynamiczna. Mecz trwa 2 połowy, po 10 minut każda. Co ciekawe, za zdobycie „zwykłej bramki” otrzymuje się 1 punkt, ale za „spektakularną”, strzeloną na przykład z wyskoku sędzia można przyznać 2 punkty. W Gubinie zawody rozegrano w dwóch kategoriach: młodzieżowej (1. miejsce - GMTS Sparta Gubin, 2. miejsce - Gimnazjum Gubin, 3. miejsce - Gimnazjum nr 1 Świebodzin, 4. miejsce - UKS Lider Świebodzin) oraz Open 2 (1. miejsce - Rutyniary Lila Róż Gubin, 2. miejsce - Panienki Gubin, 3. miejsce - ZSLiT Gubin, 4. miejsce - Młoda Sparta Gubin). Wiele spotkań miało wyrównany przebieg i nie raz o końcowym wyniku decydowały dogrywki w systemie shoot-out. Emocji było sporo, ale mecze toczyły się w przyjacielskiej i atmosferze. Sędzią głównym zawodów był delegat Związku Piłki Ręcznej w Polsce Andrzej Jaworski.

(am)

Subskrybuj to źródło RSS

2°C

Gubin

Cloudy

Humidity: 84%

Wind: km/h

  • 24 Mar 2016 7°C 2°C
  • 25 Mar 2016 9°C 4°C