Banner Top
ostatnia aktualizacja 14 Mar 2014 14:08

Nie zabrakło zaciętych meczów

W dniach 16-17 września br. na kortach tenisowych przy ul. Pułaskiego w Gubinie odbył się I Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Gubina. W zawodach wzięło udział 8 kobiet oraz 13 mężczyzn. W imieniu burmistrza turniej otworzył Edward Patek, po czym mogliśmy zobaczyć popisy akrobatyczne dzieci z Gimnazjum nr 1 w Gubinie, prowadzonych przez Halinę Polańską. W czasie trwania turnieju można było zjeść grochówkę i bigos. Dla dzieci rozstawione zostały dmuchane zamki. 

Rozgrywki odbywały się w systemie pucharowym. Turniej kobiet wygrała Klaudia Wróbel z Jasienia, pokonując w pięknym stylu swoje rywalki, drugie miejsce zajęła Halina Polańska, trzecie Bożena Rutkowska - obie panie są mieszkankami Gubina. Na uwagę zasługuje bardzo zacięty mecz o 3. miejsce między B. Rutkowską a Patrycją Krzeptowską.

Rozgrywki męskie też miały swoją dramaturgię i zacięte pojedynki, ostatecznie triumfatorem został Marcin Masłowski ze Sławy, pokonując w finale Piotra Grędę z Gubina. Trzecie miejsce zajął Lech Borkowski z Gubina.Na bardzo dobrym poziomie stał mecz pokazowy, w którym zagrał Grzegorz Staschinski oraz jego kolega z Berlina.

(red)

2°C

Gubin

Cloudy

Humidity: 84%

Wind: km/h

  • 24 Mar 2016 7°C 2°C
  • 25 Mar 2016 9°C 4°C