Banner Top
ostatnia aktualizacja 14 Mar 2014 14:08
Siatkówka

Siatkówka (32)

Przygotowania do sezonu

MLKS Volley Gubin tradycyjnie podczas wakacji przygotowywał się do nowego sezonu rozgrywek. Dwa obozy szkoleniowe w Lubrzy i zajęcia treningowe w Gubinie to coroczna okazja do podnoszenia umiejętności siatkarskich. W obozie sportowym w dniach 3-7 lipca br. wzięło udział 30 najmłodszych adeptów siatkówki dziewcząt i chłopców szkół podstawowych, obejmujących programem rozgrywki mini siatkówki. Z kolei w dniach 17-24 sierpnia, również w Lubrzy (37 uczestników), to pierwszy etap przygotowań do nowego sezonu drużyn w rozgrywkach kwalifikowanych Polskiego Związku Piłki Siatkowej młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Młodzicy, młodziczki, kadetki, kadeci i juniorzy szlifowali formę przed nowym sezonem. W wakacyjnych zajęciach treningowych w Gubinie podczas wakacji wzięło udział dodatkowo 35 siatkarek i siatkarzy MLKS Volley Gubin. Łącznie w akcji wakacyjnej 2017 Volley Gubin zostało objętych programem ponad 100 zawodniczek i zawodników. Było to możliwe dzięki wsparciu miasta Gubina w ramach zadania publicznego - upowszechnianie kultury fizycznej w zakresie piłki siatkowej 2017 - oraz Zarządu Województwa Lubuskiego w ramach zadania - obóz sportowo-rekreacyjny w Lubrzy.

(red)

Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki

W trakcie 56. Wiosny nad Nysą na hali ZSLiT rozegrano XII Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki „Czwórek” Dziewcząt  im. K. Maternika. Organizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu w Gubinie oraz MLKS Volley Gubin. W turnieju wzięło udział aż 15 ekip. Ostatecznie triumfowała drużyna SPS Zbąszynek (27 pkt.). Na podium znalazły się także UKS Jedynka Września (26 pkt.) oraz Virtus Cool Comfort Szlichtyngowa II (22 pkt.). Ponadto w Gubinie zagrały zespoły między innym ze Szczecina, Szamotuł, Nowej Soli i Żar. Gospodarz turnieju MLKS Volley Gubin I uplasował się na ósmym miejscu (14 pkt.). Drugą drużynę sklasyfikowano na 11 pozycji.

(am)

Zmiana adresu SOS

W wyniku reformy oświaty uległa zmiana lokalizacji Szkolnego Ośrodka Siatkarskiego (SOS) w naszym mieście. Dotychczas klasa siatkarska funkcjonowała w Gimnazjum nr 2 przy Zespole Szkół Ogólnokształcących. Od września, decyzją władz miasta i po sugestii Lubuskiego Związku Piłki Siatkowej, to zadanie zostanie powierzone Szkole Podstawowej nr 3 w Gubinie. - W tym roku będą to uczniowie klas VII, a docelowo program obejmie także dzieci z klas V-VIII. Siatkarski program będzie prowadził Radosław Rzun. Zajęcia oraz mecze będą odbywać się na hali sportowej przy ulicy Krakowskiej oraz Pułaskiego - mówi Robert Siegel, dyrektor SP 3.

Na początku czerwca przeprowadzona zostanie rekrutacja do klasy SOS. Więcej informacji na ten temat, w tym zasady rekrutacji, pojawi się na stronie internetowej klubu Volley Gubin oraz szkolnej stronie „trójki”. - Kandydaci powinni posiadać ogólną sprawność fizyczną oraz chęci. Należy podkreślić, że nie należy już teraz mieć umiejętności gry w siatkówkę. A dowód na sens istnienia takich klas pokazuje przykład Oskara Moroziuka, który kiedyś uczęszczał do Gimnazjum nr 2 w Gubinie, a teraz jest mistrzem Polski kadetów w drużynie z Częstochowy - dodaje R. Siegel.

Nowopowstała klasa będzie liczyć około 24 osoby. W sierpniu planowany jest obóz w Lubrzy. Będzie to spotkanie integracyjno-przygotowawcze. Siatkarskie Ośrodki Szkolne powołane zostały w 2012 r. z inicjatywy PZPS oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki przy współpracy z samorządami terytorialnymi.

(am)

Dobry prognostyk przed mistrzostwami

W dniach 4-5 marca na hali ZSLiT w Gubinie rozegrano III Ogólnopolski Turniej Mini-Siatkówki Chłopców o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 3 w Gubinie. Zawody okazały się bardzo udane dla drużyn z Gubina. Pierwsze miejsce w kategorii "czwórek" i drugie "trójek" w mocno obsadzonym turnieju to dobry prognostyk przed mistrzostwami województwa w rozgrywkach minisiatkówki Kinder+Sport. Turniej na stałe wpisał się w kalendarz imprez dla najmłodszych adeptów siatkówki w naszym kraju.

Końcowa klasyfikacja „czwórek”: 1.Volley SP-3 Gubin I, 2.Wałcz, 3.Energetyk Poznań I, 4.Tęcza Krosno Odrz., 5.Koszalin, 6.UKS Jedynka Poznań I, 7.UKS Trójka Sulechów, 8.SP-53 Poznań I, 9.UKS Sobieski Żagań I, 10.Volley SP-3 Gubin II, 11.UKS Sobieski Żagań II, 12.UKS Sobieski Żagań I, 13.SP-53 Poznań II, 14.UKS Jedynka Poznań II.

Końcowa klasyfikacja „trójek”: 1.Ikar Legnica I, 2.Volley SP-3 Gubin , 3.UKS Jedynka Poznań I, 4.UKS Trójka Sulechów I, 5.Energetyk Poznań I, 6.KPS Dekoria Świdnica, 7.Gryf Szczecinek, 8.UKS Jedynka Poznań II, 9.Energetyk Poznań II, 10.UKS Trójka Sulechów II, 11.Volley SP-2 Gubin II, 12.Volley SP-2 Gubin I, 13.SP-53 Poznań I, 14.Ikar Legnica II, 15.SP-53 Poznań II.

(red)

Rozegrano II Memoriał Józefa Bartkowiaka

W dniach 9-11 lutego w hali sportowej Europejskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gubinie oraz Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Gubinie rozegrano II Memoriał Józefa Bartkowiaka. W Ogólnopolskim Turnieju Juniorów zagrały: GKAS Gubin-Krosno Odrzańskie, AZS PWSZ Nysa, MMKS Maraton Świnoujście oraz EKS Skra Bełchatów. Po rundzie eliminacyjnej, którą rozgrywano systemem „każdy z każdym” MMKS Maraton Świnoujście z najlepszym bilansem punktów i setów uzyskał pierwszą lokatę, natomiast niewielka różnica w małych punktach pomiędzy zespołem gospodarzy i Skry Bełchatów zdecydowała o tym, iż ten drugi zagrał w ścisłym finale. W meczu o 3. miejsce spotkali się przedstawiciele GKAS Gubin – Krosno Odrzańskie z AZS PWSZ Nysa. Powiatowi siatkarze wygrali 3:1 (25:21, 25:18, 20:25, 25:18). W finale podopieczni trenera Krzysztofa Dobka pokonali Skrę 3:0 (25:14, 25:18, 25:18). 

Podczas ceremonii zakończenia turnieju wyróżniono najlepszych zawodników. Najlepszym rozgrywającym wybrano Mateusza Stefanowicza (GKAS Gubin – Krosno Odrzańskie). MVP turnieju został zawodnik MMKS Maraton Świnoujście Tomasz Bilski.

(am)

Memoriał Józefa Bartkowiaka

Harmonogram gier Ogólnopolskiego Turnieju Juniorów, Memoriału Józefa Bartkowiaka, 9-11 lutego 2017 r.:

CZWARTEK, 15:00: GKAS Gubin/Krosno Odrzańskie - EKS Skra Bełchatów

CZWARTEK, ok. 17:30: AZS PWSZ Nysa - MMKS Maraton Świnoujście

CZWARTEK, ok. 19:30: GKAS Gubin/Krosno Odrzańskie – LO SMS Piła

PIĄTEK, 10:00: EKS Skra Bełchatów -  LO SMS Piła

PIĄTEK, ok. 12:00: OTWARCIE TURNIEJU

PIĄTEK, ok. 12:30: GKAS Gubin/Krosno Odrzańskie - MMKS Maraton Świnoujście

PIĄTEK, 30 min po: AZS PWSZ Nysa -  LO SMS Piła

PIĄTEK, 30 min po: EKS Skra Bełchatów - MMKS Maraton Świnoujście

PIĄTEK, 30 min po: GKAS Gubin/Krosno Odrzańskie - AZS PWSZ Nysa

SOBOTA, 9:30: EKS Skra Bełchatów - AZS PWSZ Nysa

SOBOTA, ok. 11:30: LO SMS Piła - MMKS Maraton Świnoujście

SOBOTA, ok. 13:00: ZAKOŃCZENIE TURNIEJU

Zwycięstwo siatkarzy z ZSO w Lubuskiej Gimnazjadzie

Po raz drugi z rzędu uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gubinie pod wodzą Sylwestra Cichosza zdobyli złoty medal Lubuskiej Gimnazjady. Zawodnicy z Gimnazjum nr 2 w Gubinie bez większych problemów wygrali dwa mecze stosunkiem 2:0 z Gimnazjum z Sulęcina oraz Gorzowa Wielkopolskiego. Kolejny raz potwierdzona została dominacja tej szkoły w rozgrywkach siatkarskich w województwie lubuskim. Zdobycie pierwszego miejsca w województwie premiuje gubiński zespół do udziału w Mistrzostwach Polski Gimnazjów, które w tym roku odbędą się w Kołobrzegu. W skład zwycięskiego zespołu weszli następujący zawodnicy: Jakub Karpiński, Adrian Trzaska, Krzysztof Ziółkowski, Robert Giedrowicz, Dariusz Sitko, Mateusz Liczbański, Patryk Czerniawski, Mateusz Stawiński, Szymon Borowski, Emil Biesiadecki, Patryk Krześlak i Marcin Kiełek. Warto dodać, że Patryk Krześlak został wybrany na najlepszego zawodnika turnieju. Gratulujemy i życzymy kolejnego sukcesu, tym razem na Mistrzostwach Polski.

(am)

Kadeci dzielnie walczyli w półfinale Mistrzostw Polski

Kadeci GKAS Tęcza Volley Krosno Odrzańskie-Gubin zagrali w półfinale Mistrzostw Polski, który rozegrany został w dniach 1-3 kwietnia w Gdańsku. O awans do czołowej ósemki w kraju walczyli w grupie 1 z drużynami z Gdańska, Bełchatowa i Warszawy. Na tym etapie rozgrywek grają najlepsze drużyny w kraju. Wiadomo było, że wyjście z grupy będzie piekielnie trudnym zadaniem. Nasi siatkarze przegrali wszystkie trzy spotkania, ale i tak należą się im brawa za to, że doszli do półfinału Mistrzostw Polski. Turniej wygrali gospodarze.

Mecze piątkowe: Trefl Gdańsk SA –GKAS Tęcza Volley Krosno Odrz.-Gubin 3:1 (25:21, 16:25, 25:20, 25:9), EKS Skra Bełchatów- UMKS MOS Wola Warszawa 2:3.

Mecze sobotnie: GKAS Tęcza Volley Krosno Odrz.-Gubin - UMKS MOS Wola Warszawa 1:3 (21:25, 25:20, 19:25, 19:25), Trefl Gdańsk SA – EKS Skra Bełchatów 2:3.

Mecze niedzielne: EKS Skra Bełchatów – GKAS Tęcza Volley Krosno Odrz.-Gubin 3:0 (25:22, 25:15, 25:17), UMKS MOS Wola Warszawa – Trefl Gdańsk SA 2:3.

AM

Sukcesy siatkarskie uczniów ZSO w Gubinie

9 lutego w Krośnie Odrzańskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Krośnieńskiego szkół gimnazjalnych w piłce siatkowej. Drużyna chłopców reprezentujących Gimnazjum nr 2 w Gubinie była niepokonana. Wygrała wszystkie mecze po 2:0 i została mistrzem. Drugie miejsce zdobyło Gimnazjum nr 1 w Gubinie. Gospodarze zdobyli brązowy medal.

Na zdjęciu mistrzowie powiatu: Patryk Czerniawski, Krzysztof Ziółkowski, Marcin Kiełek, Emil Biesiadecki, Dariusz Sitko, Robert Giedrowicz, Maciej Liczbański, Mateusz Stawiński, Patryk Krześlak, Grzegorz Ziółkowski, Szymon Borowski, Adrian Trzaska, Jakub Karpiński oraz opiekun Sylwester Cichosz.

Z kolei 17 lutego w hali sportowej ZSLiT w Gubinie odbyły się eliminacje powiatowe do etapu rejonowego w piłce siatkowej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych, rozgrywane w ramach XVII edycji Mistrzostw Powiatu Krośnieńskiego. Triumfowały zawodniczki z Liceum Ogólnokształcącego z Gubina i to one zagrają 17 marca w Sulechowie w rozgrywkach rejonowych. (am)

Zagrał blisko 50 drużyn

Dwa dni (5-6.02) trwał w Gubinie II Ogólnopolski Turniej Mini-Siatkówki Chłopców o Puchar Dyrektora SP nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Gubinie i Burmnistrza Gubina. Organizatorami zawodów, które odbywały się w halach ZSLiT i ZSP, były SP nr 3 w Gubinie oraz MLKS Volley Gubin. Zagrało blisko 50 drużyn. W „czwórkach” triumfował Żak Pyrzyce. Volley SP 3 Gubin I zajął 5 miejsce, Volley SP 3 Gubin II oczko niżej. W „trójkach” i „dwójkach” najlepsza okazał się ekipa PSP 11 Kędzierzyn-Koźle Volley. Volley SP 3 Gubin zajął trzecie miejsce.

Oto pełna klasyfikacja drużyn w II Ogólnopolskim Turnieju Mini-Siatkówki Chłopców o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Gubinie i Burmistrza Miasta Gubina.

Końcowa klasyfikacja „czwórek” chłopców: 1. Żak Pyrzyce, 2.  Piast Krotoszyn, 3. SP-3 Sulechów, 4. Jedynka Poznań, 5. Volley SP-3 Gubin I, 6. Volley SP-3 Gubin II, 7. Energetyk Poznań.

Końcowa klasyfikacja „trójek” chłopców: 1. PSP-11 Kędzierzyn-Koźle, 2. Gryf Szczecinek, 3. Volley SP-3 Gubin I, 4. Jedynka Poznań I, 5. SP-3 Sulechów, 6. MUKS Spartakus Lniano, 7. SPS Zbąszynek, 8. SP-53 Poznań, 9. Energetyk Poznań I, 10. Volley SP-3 Gubin II, 11. Piast Krotoszyn II, 12. Piast Krotoszyn I, 13. Energetyk Poznań II, 14. SP-6 Kołobrzeg, 15. Jedynka Poznań II,16. MKS Malta Poznań.

Końcowa klasyfikacja „dwójek” chłopców: 1. PSP-11 Kędzierzyn-Koźle, 2. Żak Pyrzyce, 3. Volley SP-3 Gubin I, 4. SPS Zbąszynek, 5. Jedynka Poznań I,6. SP-19 Kędzierzyn-Koźle, 7. Volley SP-3 Gubin II, 8. SP-3 Sulechów II, 9. Jedynka Poznań II,, 10. SP-3 Sulechów I, 11. UKS Dekoria Świdnica I, 12. Akademia Bełchatów-Gubin, 13. Rataje Poznań I,14. Energetyk Poznań II, 15. UKS Piast Krotoszyn I, 16. SP-1 Szprotawa I, 17. Gubin III, 18. UKS Piast Krotoszyn II, 19. SP-2 Gubin I, 20. Rataje Poznań II, 21. SP-2 Gubin II, 22. Energetyk Poznań I, 23. SP-1 Szprotawa II.

Subskrybuj to źródło RSS

2°C

Gubin

Cloudy

Humidity: 84%

Wind: km/h

  • 24 Mar 2016 7°C 2°C
  • 25 Mar 2016 9°C 4°C