Banner Top
ostatnia aktualizacja 14 Mar 2014 14:08

Zakład z ogromnym potencjałem

Wyróżniony Zakład z ogromnym potencjałem

W 2009 roku ogromnym sukcesem był fakt, że w gubińskiej strefie ekonomicznej przy ul. Przemysłowej pojawił się pierwszy inwestor – Tekra, która na początek zatrudniła kilkadziesiąt osób. Chyba nikt nie spodziewał się, że po 8 latach zakład zwiększy swoją powierzchnię i liczbę pracowników kilkukrotnie! Najnowszym przedsięwzięciem jest rozpoczęcie budowy nowej hali, gdzie zostanie zlokalizowana lakiernia.

24 maja na terenie fabryki przy ul. Przemysłowej odbyła się krótka uroczystość, symboliczne wbicie szpadla, inaugurująca nową inwestycję. – Stawiamy halę malarni o powierzchni 2,8 tys. m2, w której nasi pracownicy będą piaskować i malować stalowe elementy wysięgników – tłumaczy Harald Wiedei – prezes firmy z niemieckim kapitałem. – Budowa ma zostać ukończona w listopadzie, a dzięki temu przedsięwzięciu zamierzamy zwiększyć zatrudnienie o kolejne 30 osób.

W tej chwili zakład liczy 9.000 m2, na co składają się 4 modułowe hale, a pracuje w nich ponad 200 ludzi. Czy się zajmują? Wytwarzają wysięgniki i komponenty do dźwigów samojezdnych i gąsienicowych oraz podestów ruchomych, a także konstrukcji stalowych z wysokowytrzymałych stali drobnoziarnistych. Ponadto Tekra wciąż zwiększa produkcję – w zeszłym roku zakład opuściło 198 gotowych elementów, w tym roku ma być ich 230, a w przyszłym 310, czyli ponad jeden dziennie! Liczby te świadczą o tym, że fabryka ma ogromny potencjał i wciąż się rozwija.

- Pamiętam jak zaczęła się nasza współpraca. Ponad 8 lat temu w spotkałem się z przedstawicielami firmy DEPA w Leverkusen i zaproponowałem Gubin jako świetne miejsce pod inwestycję – wspomina Bartłomiej Bartczak, burmistrz naszego miasta. – Tak naprawdę uwierzyli nam na słowo i wzięli ten teren w ciemno, bo tutaj nic nie było. Ale obiecaliśmy, że wszystko przygotujemy i uzbroimy. Udało dotrzymać się słowa przy pomocy unijnych dofinansowań. Dzięki temu mamy u siebie świetnie prosperujący zakład, a nasza współpraca układa się coraz lepiej.

Co ciekawe w przyszłości możemy spodziewać się jeszcze większego rozwoju Tekry i wzrostu zatrudnienia. Ponadto w naszym mieście wciąż pojawiają się kolejni inwestorzy, którzy są zainteresowani lokalnymi gruntami gospodarczymi. Co ich przekonuje do tego miejsca? Jak sami mówią – świetne położenie w odległości 40 km od niemieckich austotrad, doskonale przygotowane tereny inwestycyjne i duża otwartość lokalnych władz na tego typu przedsięwzięcia. 

2°C

Gubin

Cloudy

Humidity: 84%

Wind: km/h

  • 24 Mar 2016 7°C 2°C
  • 25 Mar 2016 9°C 4°C