Banner Top
ostatnia aktualizacja 14 Mar 2014 14:08

Ruszyła budowa!

Wyróżniony Ruszyła budowa!

Wszystkim niedowiarkom, którzy uważali, że budowa galerii handlowej „Hosso” w centrum Gubina nigdy nie ruszy, trzeba powiedzieć, że się bardzo mylili! 23 maja odbyło się uroczyste wbicie łopaty, rozpoczynające budowę obiektu. Za kilkanaście miesięcy powstanie tam budynek, który zostanie nową wizytówką naszego miasta.

- Całkowita powierzchnia budynku składającego się z trzech kondygnacji to około 11.000 m2. Nasze centrum handlowe będzie nowoczesne, w pełni klimatyzowane, ze wszystkimi nowinkami technicznymi, które obserwujemy w tego typu obiektach – zaznaczyła Katarzyna Meger-Dziechciarz, przedstawiciel inwestora. Dodajmy, że firma Hosso zna się na tym co robi, ponieważ ma już swoje galerie m.in. w Kołobrzegu, Szczecinku, Gryficach czy Białogardzie. – Muszę dodać, że bardzo ważne dla nas było nastawienie lokalnych władz. Podejście do tematu, chęć współpracy i rozwiązywanie wszelkich problemów spowodowało to, że dzisiaj rozpoczynamy budowlę. Gubińska galeria będzie naszym wspólnym sukcesem i przyciągnie do miasta lokalnych i zagranicznych inwestorów.

Trzeba przyznać, że w ostatnich tygodniach nasze miasto przeżywa prawdziwy „bum” inwestycyjny. Niedawno otwarte zostało Bricomarche, w trakcie budowy jest „Mrówka”, Tekra się rozbudowuje, TVG niebawem rozpocznie stawianie zakładu przy ul. Legnickiej, a kilka tygodni temu miasto sprzedało kolejną działkę pod inwestycję przy ul. Złotej za ponad milion złotych. – Mam wrażenie, że jest to bardzo dobry czas dla naszego miasta – nie kryje zadowolenia burmistrz Bartłomiej Bartczak. – Przyznam, że bardzo trudno było znaleźć kogoś, kto stworzy na tej działce coś niezwykłego. Na szczęście pojawili się przedstawiciele firmy Hosso. Z tego co wiem inwestorzy zamierzają przeznaczyć na tą lokalizację ponad 50 milionów złotych. To prawdopodobnie największa inwestycja w powojennej historii Gubina!

Jednocześnie z rozpoczęciem budowy trwa proces komercjalizacji budynku. Możemy zdradzić, że w centrum handlowym powstanie kilka sklepów odzieżowo/obuwniczych znanych marek, sklep z branży RTV-AGD, a także wiele punktów usługowych. Wciąż trwają rozmowy z kolejnymi najemcami, którzy są zainteresowani lokalami w budynku przy Eurodeptaku. Jakie dodatkowe korzyści wiążą się z takim przedsięwzięciem? Prace ma tam znaleźć ponad 300 ludzi, a miejska kasa co roku wzbogaci się o ponad 800.000 złotych z podatków.

Budowa galerii handlowej ma potrwać blisko rok. Być może wciąż będą pojawiać się niedowierzające pytania – dlaczego tu? Jak podkreślają inwestorzy Gubin był oczywistym wyborem. W ich opinii to prężnie rozwijające się transgraniczne miasto, który stanowi silny ośrodek gospodarczy. Zdanie to chyba najlepiej opisuje to, co w ostatnim czasie się u nas dzieje, bo nasze miasto powoli staje się jednym, wielkim placem budowy, na którym wciąż powstają nowe miejsca pracy.

2°C

Gubin

Cloudy

Humidity: 84%

Wind: km/h

  • 24 Mar 2016 7°C 2°C
  • 25 Mar 2016 9°C 4°C