Banner Top
ostatnia aktualizacja 14 Mar 2014 14:08

Kolejny tydzień na sportowo

Wyróżniony Kolejny tydzień na sportowo

Po raz kolejny w naszym mieście przeprowadzono szereg imprez promujących aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia – wszystko w ramach IX edycji Tygodnia Sportu dla Wszystkich, który trwał od  26 maja do 1 czerwca.

W ciągu siedmiu dni w naszym mieście zorganizowano 50 imprez o charakterze sportowym, w których wystartowało 4270 osób, co oznacza, że zeszłoroczny rekord został pobity o 265 osób! Przez tydzień można było spróbować swych sił w takich dyscyplinach jak: bieganie, pływanie, dwubój nowoczesny, nordic walking, streetball, tenis ziemny, siatkówka plażowa, jazda na rowerze, piłka nożna, piła ręczna, zumba, aerobic, sporty walki czy strzelectwo sportowe. Ponadto przeprowadzono mnóstwo zajęć ogólnorozwojowych, które łączyły aktywność z dobrą zabawą. – Najważniejsze w takich imprezach jest to, że biorą w nich udział całe kilkupokoleniowe rodziny – zauważa Robert Woszak, radny miejski i jeden z organizatorów wydarzenia.

Na uwagę zasługuje też fakt, że w tzw. teście Coopera (w 12 minut trzeba przebiec jak najdłuższy dystans) wystartowały aż 54 osoby. Konkurencja ta jest niezwykle ważna w generalnej klasyfikacji generalnej w Sportowym Turnieju Miast i Gmin. Dodać trzeba, że w naszym mieście najlepszy okazał się Piotr Szymański, który pokonał dystans 2750 metrów!

Patrząc na wyniki można bezsprzecznie uznać, że w Gubinie moda na czynne uprawianie sportu przyjęła się na stałe. Największe słowa uznania należą się tym, którzy swoją miłością do aktywności fizycznej potrafią zarażać innych: rodzinę, przyjaciół, sąsiadów i znajomych. Przecież nie od dziś wiadomo, że w zdrowym ciele, zdrowy duch. 

2°C

Gubin

Cloudy

Humidity: 84%

Wind: km/h

  • 24 Mar 2016 7°C 2°C
  • 25 Mar 2016 9°C 4°C