Banner Top
ostatnia aktualizacja 14 Mar 2014 14:08

Kolejny kamień węgielny

Wyróżniony Kolejny kamień węgielny

Niedawno informowaliśmy o otwarciu „Bricomarche” oraz o rozpoczęciu budowy galerii „Hosso” w centrum Gubina i nowej hali produkcyjnej przy zakładzie „Tekra”. Kolejną tego typu wiadomością jest wbudowanie symbolicznego kamienia węgielnego pod inwestycję przy ul. Batalionów Chłopskich. To tam, na terenie byłej bazy PUM, już funkcjonuje samoobsługowa myjnia samochodowa oraz sklep wędkarski, a niebawem powstanie sklep z branży ogólnobudowlanej „Mrówka” i stacja benzynowa.

Przyznać trzeba, że w górnej części miasta brakowało tego typy przedsięwzięcia. – Jest to chyba największe skupisko ludzi w Gubinie, a w celu umycia i zatankowania samochodu trzeba było jechać kilkanaście minut w jedną stronę – twierdzi Pan Zbigniew, mieszkaniec os. Emilii Plater. – Teraz takie obiekty będą w okolicy, co zadowoli wiele osób.

Realizacja planu przebiega w ekspresowym tempie. Hala sklepu już stoi, więc za kilka miesięcy możemy spodziewać się otwarcia „Mrówki”. - Zastanawiam się czy jest się czego przyczepić przy tym przedsięwzięciu – pyta retorycznie burmistrz Bartłomiej Bartczak, który brał udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego. – Powstanie tutaj ponad 50 miejsc pracy, a inwestycję (na kilkanaście milionów złotych) przeprowadza lokalny przedsiębiorca. Myślę, że mamy kolejne powody do zadowolenia!

O postępie prac budowlanych będzie informować na bieżąco. W każdym razie dostrzec trzeba fakt, że w ostatnim czasie praktycznie w każdej części naszego miasta coś się dzieje, realizowane są jakieś inwestycje lub powstają nowe miejsca pracy. A co najlepsze – wszystko wskazuje na to, że to nie koniec tego typu informacji. 

2°C

Gubin

Cloudy

Humidity: 84%

Wind: km/h

  • 24 Mar 2016 7°C 2°C
  • 25 Mar 2016 9°C 4°C