Banner Top
ostatnia aktualizacja 14 Mar 2014 14:08

Są wakacje – są półkolonie

Wyróżniony Są wakacje – są półkolonie

Kilka ostatnich lat sprawiło, że ciężko wyobrazić sobie lato w naszym mieście bez półkolonii letnich dla dzieci i młodzieży. Zapotrzebowanie na tego typu formę wypoczynku jest coraz większe, a ich organizatorem jest Izabela Ratajczyk - Pełnomocnik Burmistrza ds. Uzależnień.

Półkolonie, dla których bazą był Zespół Szkół Ogólnokształcących imienia Bolesława Chrobrego, rozpoczęły się 26 czerwca, a zakończyły 21 lipca. Udział w nich wzięło około 80 dzieci z Gubina. –  Odpłatność za uczestnictwo wynosiła 150 złotych. Kwota ta wystarczyła na pokrycie kosztów wyżywienia, czyli śniadań i obiadów oraz w niewielkim stopniu pokrywała organizowane wyjazdy - wyjaśnia I. Ratajczyk. – Czym możemy się pochwalić? Przede wszystkim świetną organizacją, bardzo dobrą atmosferą i opiekunami, którym nie brakuje pomysłów, co owocuje wieloma ciekawymi zabawami. Jednym słowem – nie ma u nas nudy, nawet gdy brakuje pogody.

Jakie w takim razie atrakcje spotkały uczestników półkolonii letnich? Między innymi: gry i zabawy sportowe, zapoznanie się z technologią wydruku 3D, gra miejska, wyjścia na basen, warsztaty taneczne i malarskie, wyjazdy do kina w Zielonej Górze oraz parku linowego w Brodach, podchody, spotkania ze Strażą Graniczną i saperami z Krosna Odrzańskiego, którzy przygotowali „pole minowe” ze skarbami. – Każdy dzień spędzony był przygodą! – wyznaje Tomek. – Są takie dni, w których uczymy się czegoś przydatnego i takie, które całe spędzamy na zabawie. To świetne połączenie!

W efekcie, po raz kolejny niedużym kosztem udało się zapewnić dzieciom pełen atrakcji i uśmiechu wypoczynek letni bez wyjeżdżania poza Gubin. Z pewnością jest to bardzo ciekawa propozycja dla wielu rodziców. – Już od kilku lat korzystamy z oferty półkolonii letnich – tłumaczy pani Anna, matka jednej z uczestniczek. – Moja Kasia z przyjemnością spędza czas wśród rówieśników, a codziennie popołudniu zdaje mi relację, z tego co się działo wcześniej. Z jej słów wynika, że organizatorzy starają się połączyć naukę z zabawą, i co najważniejsze, udaje im się to.

Okazuje się, że dobre chęci, głowa pełna pomysłów i zaangażowanie są w tym przypadku receptą na sukces, czego dowodem są uśmiechy zadowolonych dzieci. Dlatego tym większe słowa uznania należą się dla opiekunów półkolonii, czyli Ewy Kisały, Justyny Wójtowicz oraz Justyny Kapelusznej. 

2°C

Gubin

Cloudy

Humidity: 84%

Wind: km/h

  • 24 Mar 2016 7°C 2°C
  • 25 Mar 2016 9°C 4°C