Banner Top
ostatnia aktualizacja 14 Mar 2014 14:08

Hala sportowa coraz bardziej realna?

Wyróżniony Hala sportowa coraz bardziej realna?

Nie od dziś wiadomo, że jednym z celów władz naszego miasta jest wybudowanie nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej. Obiekt taki pozwoliłby klubom sportowym z Gubina oraz wszystkim jego mieszkańców na uprawianie sportu w komfortowych warunkach. Okazuje się, że zrealizowanie tego planu jest o krok bliżej.

Inwestycja jest potrzebna, ale wszyscy zdają sobie sprawę z tego jak dużym i kosztownym wyzwaniem jest jej przeprowadzenie. Dlatego niezwykle ważnym elementem planu jest pozyskanie wielu dofinansowań, co w dużym stopniu spowoduje obniżenie kosztów, które będzie musiał ponieść nasz samorząd. Co najważniejsze – pierwsze dofinansowanie zostało przyznane! – W połowie lipca otrzymaliśmy pismo z Ministerstwa Sportu i Turystyki, w którym poinformowano nas, że nasz wniosek został pozytywnie rozpatrzony – nie kryje zadowolenia burmistrz Bartłomiej Bartczak. – W ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, w Programie rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej, otrzymaliśmy 2.500.000 złotych na budowę hali przy Szkole Podstawowej nr 3!

Tym samym pierwszy element w tej „układance” wskoczył na miejsce. Co dalej? – Kolejny wniosek o pozyskanie środków zewnętrznych został złożony w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej – oznajmia Naczelnik Wydziału Europejskiego, Krzysztof Dziurdziewicz. – Jesienią powinniśmy poznać decyzję Komitetu Monitorującego. Liczymy na to, że dzięki temu projektowi otrzymamy kolejne środki na przeprowadzenie tej inwestycji.

Jeśli wszystko się powiedzie przy pomocy dość skomplikowanego montażu finansowego uda się uzbierać to, co najważniejsze przy planowaniu tak potężnego przedsięwzięcia, jakim jest budowa hali sportowo-widowiskowej. Mowa oczywiście o pieniądzach. 

Ostatnio zmienianyczwartek, 10 sierpień 2017 11:01

2°C

Gubin

Cloudy

Humidity: 84%

Wind: km/h

  • 24 Mar 2016 7°C 2°C
  • 25 Mar 2016 9°C 4°C