Banner Top
ostatnia aktualizacja 14 Mar 2014 14:08

Wybory u Pionierów

Wyróżniony Wybory u Pionierów

8 września w Urzędzie Miejskim odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Stowarzyszenia Gubińskich Pionierów. To podczas tego spotkania Zarząd organizacji rozliczył się z działań podejmowanych w kadencji (trwającej od 02.08.2013 r.). Następnie przeprowadzono głosowanie decydujące o obsadzie najważniejszych stanowisk w Stowarzyszeniu.

Zebranie rozpoczęło się od symbolicznej minuty ciszy, czym oddano hołd wszystkim członkom organizacji, którzy odeszli w ciągu ostatniego roku. Następnie Przewodniczący Edward Rauch wręczył podziękowania dla wszystkich osób pomagającym naszym Pionierom. Wśród nich znaleźli się burmistrz Bartłomiej Bartczak, jego zastępczyni Justyna Karpisiak, wójt Zbigniew Barski, sekretarz miasta Maria Kużdżeń, opiekująca się Stowarzyszeniem w gminie Anna Konstanty oraz wszyscy sponsorzy (m. in. Horex i Piekarnia Sikora). Ponadto wszyscy obecni otrzymali okolicznościowe znaczki z logo Stowarzyszenia. – Wciąż jestem pod wrażeniem Państwa działalności – powitała zgormadzonych J. Karpisiak. – Wasza organizacja wykonuje bardzo potrzebne zadanie – przekazuje swoje wspomnienia kolejnym pokoleniom naszych mieszkańców. Nie ma lepszej lekcji lokalnej historii niż ta opowiadana przez osoby, które odbudowywały Gubin po II Wojnie Światowej.

Następnie dowiedzieliśmy się czym przez ostatnie cztery lata zajmowali się Pionierzy, a Ida Kaczanowska (prowadząca Komisję Rewizyjną) przedstawiła swoje sprawozdanie. Co z niego wynika? Otóż w kwestii stanu finansów nie ma żadnych zastrzeżeń, a jedyne wskazówki dotyczą bieżącego funkcjonowania organizacji.

Jednak najważniejsze tego dnia były wybory. Co ciekawe poprzedni Zarząd Stowarzyszenia został wybrany na kolejną kadencję przez aklamację, co oznacza, że Przewodniczącym pozostaje E. Rauch, Sekretarzem Jerzy Czabator, a Skarbnikiem Adolf Leda. Z kolei w skład Komisji Rewizyjnej weszli: Jadwiga Wróblewska, Krystyna Kaczmarek-Skóra oraz Jerzy Iwaniec.

Tym samym obsadzono najważniejsze stanowiska u Pionierów i wyznaczono cele na rozpoczynającą się kadencję. Warto dodać, że podczas spotkania dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Gubinie im. 73 Pułku Zmechanizowanego Ułanów Karpackich Bogusław Wypych zaproponował przeprowadzenie spotkań członków Stowarzyszenia z uczniami placówki oświatowej przy ul. Szkolnej. – Podczas takich rozmów dzieci dowiedzą się jak kiedyś wyglądało nasze miasto, co się zmieniło. Nietypowa lekcja historii będzie dla nich niezwykle ciekawa i przydatna – zaznaczył.

2°C

Gubin

Cloudy

Humidity: 84%

Wind: km/h

  • 24 Mar 2016 7°C 2°C
  • 25 Mar 2016 9°C 4°C