Banner Top
ostatnia aktualizacja 14 Mar 2014 14:08

U wojewody o hali sportowej

Wyróżniony U wojewody o hali sportowej

Już w sierpniu informowaliśmy, że gubiński wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki o wsparcie budowy hali sportowej otrzymał dofinansowanie w wysokości 2.500.000 złotych. 14 września, w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim, odbyła się konferencja prasowa na ten temat.

Wojewoda Władysław Dajczak wraz z Wicewojewodą Robertem Paluchem spotkali się z włodarzami lubuskich gmin, które otrzymały dofinansowanie na rozwój lokalnej infrastruktury sportowej. Wśród nich byli burmistrzowie: Gubina – Bartłomiej Bartczak, Trzciela – Jarosław Kaczmarek, Kożuchowa – Paweł Jagasek oraz Witnicy – Dariusz Jaworski.

- To niezwykle ważny dzień, w którym możemy ogłosić wsparcie inwestycji w naszym województwie – powiedział W. Dajczak. – Tym razem dofinansowana została infrastruktura sportowa w czterech lubuskich gminach. Muszę pochwalić samorządowców, którzy wykazali się dużym zaangażowaniem i przygotowali wzorowe projekty.

O jakich przedsięwzięciach mowa? Witnica otrzyma wsparcie w wysokości 1.418.603 zł na lekkoatletyczna modernizację Stadionu Miejskiego. Dofinansowanie dla Kożuchowa to półtora miliona złotych, które zostanie przeznaczone na budowę Orlika lekkoatletycznego. W Trzcielu ma powstać hala sportowa przy Zespole Edukacyjnym, na co pozyskano 1.967.020 zł. – Nasza inwestycja to budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3, a dofinansowanie to 2.500.000 złotych przyznane w ramach środków z Programu rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej na rok 2017 – wyjaśnił burmistrz Bartczak. – W chwili obecnej Gubin nie posiada nowoczesnej hali sportowo-widowiskowej. Jedyne pełnowymiarowe obiekty, które mogą obsługiwać rozgrywki ligowe piłki ręcznej i siatkówki są własnością powiatu krośnieńskiego i mają kilkadziesiąt lat. Hala będzie bazą dla lokalnych klubów sportowych, ponadto korzystać z niej będą mogli wszyscy mieszkańcy zainteresowani zlokalizowanymi tam usługami komercyjnymi, taki jak: siłownia, fitness, rehabilitacja, squash i kręgle. Jednak naszym głównym celem jest zapewnienie odpowiedniej infrastruktury dla podopiecznych Szkoły Podstawowej nr 3 oraz uczniów z innych placówek oświatowych z terenu miasta.          

Nowoczesny obiekt będzie budynkiem dwukondygnacyjnym, przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych, połączonym ze szkołą. Znajdować się tam będą: pełnowymiarowe boisko, szatnie z natryskami, pomieszczenia biurowe i magazynowe, kort do squasha, siłownia kręgielnia z bufetem, sala fitness, sala zabaw, część konferencyjna, zespół rekreacyjny (poczekalnia z recepcją, dwa gabinety masażu, sauna i łazienki) oraz winda. Sala gimnastyczna pomieści 3 klasy po 25 osób, a widownia zaprojektowana jest na 356 widzów.

Tym samym, można powiedzieć, że pierwszy etap w dopięciu skomplikowanego montażu finansowego został pomyślnie pokonany, a realizacja tego potężnego przedsięwzięcia jest o krok bliżej. 

2°C

Gubin

Cloudy

Humidity: 84%

Wind: km/h

  • 24 Mar 2016 7°C 2°C
  • 25 Mar 2016 9°C 4°C