Banner Top
ostatnia aktualizacja 14 Mar 2014 14:08

Stefania Olaszek - Zasłużona dla Miasta Gubina

Wyróżniony Stefania Olaszek - Zasłużona dla Miasta Gubina

Pani Stefania Olaszek jeszcze jako dziecko wraz z rodziną została wywieziona na Sybir. Do Gubina przyjechała w 1960 roku. Pracując w Państwowej Spółdzielni Spożywców w Gubinie, ponad dwadzieścia lat była kierownikiem Zakładu Pracy Nakładczej, za co otrzymała wiele wyróżnień i odznaczeń za zaangażowanie w pracy. Były to dyplomy i odznaczenia resortowe. Ponadto przez kilkadziesiąt lat pełniła funkcję Przewodniczącej Związków Zawodowych w PSS w Gubinie.

Pani S. Olaszek była również radną naszego miasta. Za poświęcenie się w pracy społecznej, była wielokrotnie wyróżniana i odznaczana. Ponadto została uhonorowana za wkład w rozwój miasta Gubina oraz województwa  zielonogórskiego. Za swoją działalność otrzymała również odznaczenia państwowe: Brązowy, Srebrny oraz złoty Krzyż Zasługi.

Pani Olaszek obecnie sprawuje społecznie funkcję sekretarza Związku Sybiraków w Gubinie. Co ważne, zajmuje to stanowisko od momentu założenia Związku. W tym czasie S. Olaszek tworzyła dokumentację, co nie było łatwe biorąc pod uwagę  wiek ludzi represjonowanych i miejsca zamieszkania w rozległym terenie. Swoim zaangażowaniem   doprowadziła do skatalogowania wszystkich członków i nadal poświęca swój czas społecznie służąc pomocą potrzebującym.

Mając na uwadze długoletnią pracę społeczną dla naszego miasta i jego mieszkańców, członkowie Gubińskiej Rady Seniorów, uważają, że Pani S. Olaszek zasługuje na uhonorowanie jej tytułem „Zasłużony dla miasta Gubina”. 

2°C

Gubin

Cloudy

Humidity: 84%

Wind: km/h

  • 24 Mar 2016 7°C 2°C
  • 25 Mar 2016 9°C 4°C