Banner Top
ostatnia aktualizacja 14 Mar 2014 14:08

Mirosław Skobel - Zasłużony dla Miasta Gubina

Wyróżniony Mirosław Skobel - Zasłużony dla Miasta Gubina

Pan Mirosław Skobel to jedna z gubińskich „legend” ściśle związanych z lokalnym sportem. W 1993 r. rozpoczął pracę zawodową w Miejskim Ośrodku Sportu, w którym odpowiadał za współpracę z klubami sportowymi oraz organizację wielu wydarzeń o charakterze sportowym na terenie miasta i gminy Gubin. W wypełnianiu obowiązków służbowych pomaga mu ukończony kurs instruktorów sportu w piłce nożnej oraz licencja trenerska PZPN.

Sport to dla Pana Skobla nie tylko praca zawodowa, ale przede wszystkim pasja, której poświęca także czas prywatny, czego dowodzi fakt ukończenia kursu dla arbitrów piłkarskich. Dzięki temu możliwe jest przeprowadzanie rozgrywek Gubińskiej Ligi Piłki Nożnej, Gubińskiej Ligi Oldboyów oraz wielu lokalnych turniejów, w których sędziuje właśnie Pan Skobel.

Umiejętności organizatorskie Pana M. Skobla doprowadziły do zorganizowania w Gubinie cyklicznych turniejów sportowych, lig amatorskich oraz były niezwykle pomocne podczas przygotowywania niedawnego meczu pomiędzy Reprezentacją Artystów Polskich a drużyna złożoną z przedstawicieli lokalnej Ligi Oldboyów.

Można zauważyć, że bardzo trudno wyobrazić sobie gubiński sport, zwłaszcza piłkę nożną, bez jego obecności. Jego wiedza, chęć pomocy, doświadczenie oraz liczne kontakty są bezcenne dla wszystkich, którzy zamierzają przeprowadzić jakieś wydarzenie o charakterze sportowym w Gubinie.

Podsumowując, wszystkie działania Pana M. Skobla na rzecz gubińskiego sportu i lokalnej społeczności powodują, że zasługuje on na wyróżnienie tytułem „Zasłużony dla Miasta Gubina”.

2°C

Gubin

Cloudy

Humidity: 84%

Wind: km/h

  • 24 Mar 2016 7°C 2°C
  • 25 Mar 2016 9°C 4°C