Banner Top
ostatnia aktualizacja 14 Mar 2014 14:08

Halina i Zygmunt Kłosowicz - Zasłużeni dla Miasta Gubina

Wyróżniony Halina i Zygmunt Kłosowicz - Zasłużeni dla Miasta Gubina

Pani Halina Kłosowicz w 1965 r. skończyła Studium Nauczycielskie w Gorzowie Wielkopolskim w zakresie biologii. Studia wyższe zakończyła w 1975 r. na Uniwersytecie we Wrocławiu, a od 1960 r. była zatrudniona w Liceum Ogólnokształcącym w Gubinie i przepracowała w tej szkole 43 lata, w 2003 r. odchodząc na emeryturę. W trakcie swojej kariery zawodowej otrzymała wiele wyróżnień, wśród nich: Medal Komisji Edukacji Narodowej, Złoty Krzyż Zasługi, srebrną odznakę honorową „Zasłużony dla ochrony przyrody”, medale z okazji X-lecia i XV-lecia Olimpiady Biologicznej. O jej dobrych metodach nauczaniach świadczą wyniki podopiecznych, którzy byli laureatami etapu centralnego Olimpiady Biologicznej.

Zygmunt Kłosowicz w 1954 r. ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Krakowie, następnie w 1966 r. uzyskał tytuł magistra matematyki w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie. W trakcie kariery zawodowej otrzymał wiele wyróżnień, wśród nich: Złoty Krzyż Zasługi, nagrodę Kuratora, nagrodę Ministra Oświaty i Wychowania oraz odznakę „Zasłużony dla Województwa Zielonogórskiego”. W gubińskim Liceum Ogólnokształcącym był zatrudniony od 1954 r. Na emeryturę przeszedł w 1986 r., ale w szkole pracował do 1998 r. W „ogólniaku” prowadził szkolne koło „Pitagoras”, a w 1975 jego uczeń brał udział w centralnym etapie olimpiady matematycznej.

Podsumowując można powiedzieć, że Państwo Kłosowicze są legendą gubińskiej oświaty i mieli wpływ na wykształcenie kilku pokoleń naszych mieszkańców. Ich wkład w przygotowanie młodzieży szkolnej i ich wychowanie jest bezcenny, za co z pewnością należy się im tytuł „Zasłużonych dla Miasta Gubina”.

2°C

Gubin

Cloudy

Humidity: 84%

Wind: km/h

  • 24 Mar 2016 7°C 2°C
  • 25 Mar 2016 9°C 4°C