Banner Top
ostatnia aktualizacja 14 Mar 2014 14:08

Elżbieta Łuczyńska - Zasłużona dla Miasta Gubina

Wyróżniony Elżbieta Łuczyńska - Zasłużona dla Miasta Gubina

Historia Zakładu Fotograficznego przy ul. Grunwaldzkiej w Gubinie rozpoczyna się 13 czerwca 1955 r. kiedy pan Tadeusz Łuczyński przyjął pierwszego klienta. Przez 62 lata Zakład był i jest do dyspozycji gubińskiej społeczności. Towarzyszy mieszkańcom miasta w ich rodzinnych świętach, w chwilach radosnych, ale też i smutnych. Z usług Zakładu korzystały też instytucje miasta, zakłady pracy, wojsko, zwłaszcza w czasach kiedy starano się dokumentować ich działalność, popularyzować wizerunek pracowników, zdobyczy techniki i sukcesów. Głównie jednak Zakłady służy mieszkańcom Gubina i okolicznych miejscowości.

W 1957 r. w Zakładzie podjęła pracę w charakterze uczennicy pani Elżbieta Łuczyńska (nazwisko panieńskie Woś). Z biegiem lat i wspólnej pracy i pasji z uczennicy stała się żoną właściciela Zakładu. Od tego momentu wspólnie uczestniczyli w życiu społeczności gubińskiej, zarówno prywatnej, jak i publicznej.

Od 1990 roku po śmierci Pana Tadeusza jego żona Elżbieta prowadzi Zakład samodzielnie, wspierana przez najbliższą rodzinę, co podkreśla jej wielkie zaangażowanie i miłość do zawodu. Swoją wiedzę, umiejętności i pasję do fotografii skutecznie przekazuje najbliższym.

W ostatnich latach w dziedzinie fotografii zaszła prawdziwa rewolucja. Fotografia cyfrowa zastąpiła niemal całkowicie fotografię analogową. Zakład Pani Łuczyńskiej bez problemu przetrwał te przemiany dzięki wprowadzeniu nowych technologii i dostosowaniu się do potrzeb i wymagań gubińskich klientów. Profesjonalny poziom usług, empatia i umiejętność zatrzymania w kadrze najważniejszych chwil z życia klientów to cechy ponadczasowe, przetrwały nie tylko lata, ale i wszelkie innowacje w branży.

Według posiadanej wiedzy Zakład Fotograficzny Pani Elżbiety jest najstarszą rodzinną firmą w Gubinie, a jego właścicielka pracuje w nim nieprzerwanie od 60 lat. Z pewnością należy honorować przedsiębiorstwa i ludzi, którzy podtrzymują tradycję zawodu, kultywują dobre relacje z ludźmi oraz są nieodłącznym elementem wizerunku naszego miasta od 62 lat. Dobrego wizerunku, na który pracuje kolejne pokolenie.

Nadanie tytułu „Zasłużony dla Miasta Gubina” dla tego Zakładu Fotograficznego to wyrażenie szacunku dla długoletniego zaangażowania w tworzenie dobrej historii naszego miasta, utrwalanie dziejów w kadrze zdjęć, do których chętnie sięgamy niezależnie od upływu czasu. Przyznanie zaszczytnego tytułu to wyraz wdzięczności za to, że w naszej społeczności są ludzie, dla których związek z Gubinem, pracą zawodową i rodziną jest w stanie przetrwać lata niezależnie do wpływu otoczenia.

2°C

Gubin

Cloudy

Humidity: 84%

Wind: km/h

  • 24 Mar 2016 7°C 2°C
  • 25 Mar 2016 9°C 4°C