Banner Top
ostatnia aktualizacja 14 Mar 2014 14:08

Ewa i Kazimierz Barłóg - Zasłużeni dla Miasta Gubina

Wyróżniony Ewa i Kazimierz Barłóg - Zasłużeni dla Miasta Gubina

Pani Ewa Barłóg to absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, trenerka II klasy piłki ręcznej oraz instruktor kilkunastu dyscyplin sportowych. W Gubinie jako nauczyciel pracuje od roku 1988 nauczyciel w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych. W tym czasie była wielokrotnie nagradzana za osiągnięcia w pracy zawodowej nagrodą dyrektora szkoły, a w 2008 r. została odznaczona Medalem Edukacji Narodowej.

Pani E. Barłóg to przede wszystkim inicjatorka i współzałożycielka Sparty – lokalnego klubu piłki ręcznej dziewcząt i kobiet. Jest aktywną działaczką i trenerką od początku istnienia klubu. Do jej najważniejszych sukcesów zaliczyć można: finał Mistrzostw Polski młodziczek w 1996, półfinał Mistrzostw Polski z juniorkami młodszymi w sezonie 1999/2000, półfinał MP młodziczek w sezonie 2002/2003, półfinał MP młodziczek w 2003/04 i Mistrzostwo Polski LZS w 2010.

Co ciekawe, od 1996 roku przez jedenaście sezonów prowadziła drużynę kobiet w II lidze. Obecnie pracuje w ZSLiT Gubin oraz prowadzi zespół młodziczek. Ponadto w latach 1999-2006 pełniła funkcję trenera kadry wojewódzkiej juniorek młodszych. W tym czasie powołano liczną grupę (11zawodniczek) podopiecznych do szerokiej kadry Polski juniorek młodszych. Jest także członkinią Zarządu Lubuskiego Związku Piłki Ręcznej. Za swoją działalność została odznaczona Złotą Odznaką Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz medalem z okazji 50-lecia Szkolnego Związku Sportowego.

Pan Kazimierz Barłóg to absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wielkopolskim. W gubińskim Zespole Szkół Licealnych i Technicznych pracuje od 1988 roku. Posiada także uprawnienia trenera I klasy piłki ręcznej oraz instruktora kilku innych dyscyplin sportowych. Pan K. Barłóg to działacz, trener i wychowawca młodzieży - od ukończenia studiów pracował w następujących klubach: CWLKS „Carina” (sekcje: piłka siatkowa i nożna), Chemie Guben (sekcja kobiet piłki ręcznej) i GMTS „Sparta”, trener kadr wojewódzkich woj. lubuskiego w latach 1999-2006. W latach 1995/97 II trener reprezentacji Polski juniorek młodszych w piłce ręcznej. W Gubinie jest znany, przede wszystkim, jako współzałożyciel i inicjator utworzenia „Sparty”, lokalnego klubu szczypiorniaka.

Ponadto wśród dokonań Pana Barłoga należy wymienić to, że był jednym z założycieli Lubuskiego Związku Piłki Ręcznej i członkiem jego Zarządu. W latach 1996-2008 zasiadał w Radzie Trenerów Związku Piłki Ręcznej w Polsce, a aktualnie jest członkiem Zarządu Lubuskiego Zrzeszenia Ludowych Związków Sportowych. To także trener zespołu ligowego kobiet GMTS „Sparta” w sezonach 1996/2002, 2008/11 i 2015/17 oraz gubińskich grup młodzieżowych przez ostatnie 29 lat. Zespoły młodzieżowe Sparty, które prowadził rokrocznie zdobywały mistrzostwo województwa i uczestniczyły w ćwierćfinałach i półfinałach mistrzostw Polski. W 2008 wraz z podopiecznymi zdobył mistrzostwo kraju w pionie LZS. Za swoje wyniki został uhonorowany srebrną i złotą odznaką Zasłużonego Działacza Sportu, złotą odznaką Związku Piłki Ręcznej w Polsce, medalem „50-lecia Szkolnego Związku Sportowego” oraz tytułem „Przyjaciela Ziemi Lubuskiej” przyznawanej przez PTTK.

Podsumowując, wszystkie działania Państwa Ewy i Kazimierza Barłóg na rzecz gubińskiego sportu, lokalnej społeczności i promocji naszego miasta w regionie i kraju, powodują, że zasługują oni na przyznanie im tytułu „Zasłużony dla Miasta Gubina”.

2°C

Gubin

Cloudy

Humidity: 84%

Wind: km/h

  • 24 Mar 2016 7°C 2°C
  • 25 Mar 2016 9°C 4°C