Banner Top
ostatnia aktualizacja 14 Mar 2014 14:08

Ireneusz Szmit - Zasłużony dla Miasta Gubina

Wyróżniony Ireneusz Szmit - Zasłużony dla Miasta Gubina

Pan Ireneusz Szmit urodził się 9 sierpnia 1950 w Zbąszynku, a w 1979 r. uzyskał tytuł magistra w Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, filia w Gorzowie Wielkopolskim. Dodatkowo w 2001 r. ukończył podyplomowe studia trenerskie.

Jego pierwsze zatrudnienie w gubińskiej placówce oświatowej to 1971 r. gdy znalazł pracę w Szkole Podstawowej nr 3. Uczył w niej do 1980 r, a następnie do 2002 r. pracował w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego. W trakcie swojej kariery zawodowej otrzymał wiele wyróżnień, m. in.: Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej, Nagrodę Lubuskiego Kuratora Oświaty.

Wśród jego sukcesów wychowawczych należy wspomnieć o świetnych wynikach podopiecznych w lekkoatletyce, ale przede wszystkim w siatkówce, którą Pan I. Szmit współtworzył w naszym mieście. Prowadzeni przez niego zawodnicy zdobyli wiele medali w różnych kategoriach w rozgrywkach na poziomie wojewódzkim, makroregionalnym i krajowym.

Na wyróżnienie zasługuje rok 1991, w którym drużyna siatkarzy zajęła I miejsce w Mistrzostwach Wojewódzkich Szkół Podstawowych, I Miejsce w Mistrzostwach Makroregionu Dolnośląskiego Szkół Podstawowych i przede wszystkim I Miejsce w XVI Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, podczas których Sebastian Staniewski został wybrany najlepszym graczem turnieju, a Krzysztof Gierczyński trzecim. Ci zawodnicy zostali powołani do kadry Polski juniorów młodszych, a Arkadiusz Klucznik został powołany do reprezentacji Makroregionu Dolnośląskiego.

Pan I. Szmit przez lata kariery zawodowej wychował wiele pokoleń młodzieży szkolnej i miał ogromny wpływ na rozwój lokalnej siatkówki i szlifowanie młodych, sportowych talentów. Za zasługi dla gubińskiego sportu z pewnością zasługuje na nadanie mu tytułu „Zasłużony dla Miasta Gubina”.

2°C

Gubin

Cloudy

Humidity: 84%

Wind: km/h

  • 24 Mar 2016 7°C 2°C
  • 25 Mar 2016 9°C 4°C