Banner Top
ostatnia aktualizacja 14 Mar 2014 14:08

Docenili „Zasłużonych”

Wyróżniony Docenili „Zasłużonych”

Listopadową tradycją stało się wyróżnianie osób, organizacji lub instytucji, które swoją działalnością wpłynęły na życie lokalnej społeczności. W tym roku nasza Rada Miejska zdecydowała o przyznaniu kolejnych 9 tytułów „Zasłużony dla Miasta Gubina”.

Uroczysta sesja odbyła się w Gubińskim Domu Kultury 10 listopada i była ściśle związana z miejskimi obchodami Dnia Niepodległości. Wspomniane tytuły otrzymali: Halina i Zygmunt Kłosowicz, Ewa i Kazimierz Barłóg, Stefan Pilaczyński, Roman Kwapich, Ireneusz Szmit, Stefania Olaszek, Mirosław Skobel oraz Zakłady Fotograficzne - Elżbieta Łuczyńska i FOTO-FRANKE. Co ciekawe, uroczystość rozpoczęła się od jeszcze jednego odznaczenia. Grupie Śpiewaczej „Gubińskie Łużyczanki” została przyznana „Odznaka Honorowa za Zasługi dla Województwa Lubuskiego”. W skrócie można powiedzieć ze zespół sięgał po najwyższe trofea w przeglądach i festiwalach o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym, a swoimi utworami promuje Gubin i całe województwo.

Jak co roku, podkreślić trzeba to, że w naszej małej ojczyźnie jest mnóstwo osób, organizacji i instytucji, które bezsprzecznie dołożyły swoją „cegiełkę” w rozwój naszego miasta i jego społeczności na wielu płaszczyznach. I właśnie za to są Zasłużonymi dla Gubina.

2°C

Gubin

Cloudy

Humidity: 84%

Wind: km/h

  • 24 Mar 2016 7°C 2°C
  • 25 Mar 2016 9°C 4°C