Banner Top
ostatnia aktualizacja 14 Mar 2014 14:08

Będzie bezpieczniej na drogach

Wyróżniony Będzie bezpieczniej na drogach

Lokalni kierowcy dobrze znają mankamenty lokalnych dróg. Nie chodzi tu wcale o stan techniczny jezdni, który wciąż ulega poprawie, ale o oznakowanie niektórych skrzyżowań. Trzeba przyznać szczerze, że w Gubinie wciąż są miejsca, które u wielu kierujących powodują rozkojarzenie, ponieważ organizacja ruchu jest tam na bakier z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego. Na szczęście niebawem ma się to zmienić.

W kilku ostatnich numerach „WG” przedstawialiśmy skomplikowane lokalizacje i prawidłowy sposób przejazdu przez nie. Także na jednej z sesji Rady Miejskiej Przewodniczący Edward Patek zabrał głos w sprawie krzyżówki przy restauracji McDonald's. Dlaczego? Otóż część ul. Budziszyńskiej od ul. Kołłątaja do ul. Generała Andersa była oznaczona jako droga wewnętrzna, a co za tym idzie wszyscy kierowcy wyjeżdzający z niej mieli obowiązek przepuścić innych uczestników ruchu drogowego. Z pewnością wielu kierowców doskonale przypomina sobie sytuacje, gdy pojazd jadący od strony Bricomarché (mający pierwszeństwo) przepuszczał tych, którzy przyjechali od strony Tesco.

Po tych interwencjach tematem zajęła się Komisja Bezpieczeństwa Publicznego, Spraw Socjalnych i Ochrony Środowiska. Po spotkaniach, w których, oprócz radnych, uczestniczyli także przedstawiciele policji oraz szkół nauki jazdy zdecydowano o działaniach mających na celu poprawę oznakowania na drogach w mieście. – Członkowie Komisji wskazali kilka newralgicznych miejsc, na których często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji – wyjaśniła Teresa Opara. – Specjaliści w dziedzinie ruchu drogowego współpracują z nami, co z pewnością przełoży się na „wyłapanie” wszystkich źle zorganizowanych miejsc, czyli na poprawę bezpieczeństwa.

Pierwsze efekty tych postanowień już widać. Wspomniane skrzyżowanie ul. Budziszyńskiej, Generała Andersa, Ułanów Karpackich i Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego zostało unormowane, a co za tym idzie oprócz oznakowania obowiązuje tam zasada tzw. prawej ręki. W przyszłości będziemy informować o kolejnych zmianach dokonanych w lokalnym ruchu drogowym. 

2°C

Gubin

Cloudy

Humidity: 84%

Wind: km/h

  • 24 Mar 2016 7°C 2°C
  • 25 Mar 2016 9°C 4°C