Banner Top
ostatnia aktualizacja 14 Mar 2014 14:08

Inwestorzy z dalekiego wschodu

Wyróżniony Inwestorzy z dalekiego wschodu

O tym, że nasze miasto stało się bardzo atrakcyjną lokalizacją dla zagranicznych przedsiębiorców świadczy to, że w Gubinie powstają nowe zakłady pracy, chociażby TVG przy ul. Legnickiej, a istniejące wciąż się rozbudowują (np. Tekra). Kolejnym dowodem na potwierdzenie tej tezy są wizyty inwestorów z całego świata, którzy interesują się naszymi terenami inwestycyjnymi. Tym razem lokalny potencjał na „własne oczy” ocenili przedsiębiorcy z Korei Południowej.

W ostatnich miesiącach w Gubinie pojawili się potencjalni inwestorzy z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Rosji oraz z dalekich Chin, wspomnianej Korei Południowej, a nawet Australii. – Odwiedziny przedstawicieli przedsiębiorców z tych państw świadczą o tym, że nasze miasto stało się rozpoznawalną i atrakcyjną gospodarczo lokalizacją na mapie Polski i Europy – uważa burmistrz Bartłomiej Bartczak. – Przyznam, że wciąż staramy się przekonać kolejnych decydentów to zainwestowania właśnie u nas. Dlaczego? Nowa fabryka to kolejne miejsca pracy, wyższe zarobki dla mieszkańców oraz podatki, dzięki którym sfinansujemy między innymi nowe drogi, chodniki, oświetlenie… czyli to czego najbardziej potrzebujemy.

Koreańczycy z branży motoryzacyjnej, mimo fatalnej pogody, obejrzeli grunty zlokalizowane przy ul. Legnickiej oraz Śląskiej. Trzeba przyznać, że wspomniane lokalizacje, ceny nieruchomości, zniżki podatkowe i inne szczegółowe informacje niezbędne dla przedsiębiorców zrobiły bardzo dobre wrażenie. Można zatem oczekiwać, że (prędzej czy później) w Gubinie zacznie powstawać kolejna fabryka, być może produkująca części do samochodów, które jeżdżą po naszych drogach.   

Więcej w tej kategorii: « Listopadowa sesja

2°C

Gubin

Cloudy

Humidity: 84%

Wind: km/h

  • 24 Mar 2016 7°C 2°C
  • 25 Mar 2016 9°C 4°C