Banner Top
ostatnia aktualizacja 14 Mar 2014 14:08

Plac zabaw i siłownia na Wyspie!

Na Wyspie Teatralnej przybędzie kolejna atrakcja. Już za parę miesięcy będziemy mogli tam skorzystać z nowoczesnego placu zabaw dla dzieci oraz plenerowej siłowni!

Głównym elementem miejsca zabaw będzie wielofunkcyjny statek. Poza tym znajdziemy tak takie elementy jak: wieża, ważka, konik, stojaki na rowery, stoliki z ławkami, linarium piramidy pajęczej, ważka na sprężynie, skuter, piaskownica, tablica do gry, huśtawki, altany i inne. Wygląda na to, że nowy plac zabaw będzie niezwykle atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu dla najmłodszych mieszkańców Gubina i ich rodziców, którzy będą mogli skorzystać z siłowni plenerowej (będzie zawierała elementy fitness). – Bez wątpienia utworzony obszary zabawowo-rekreacyjny przyczyni się do tego, że nasza społeczność będzie spędzać więcej czasu wraz ze swoją rodziną, przyjaciółmi, kolegami, koleżankami i sąsiadami na wolnym powietrzu – zauważa burmistrz Bartłomiej Bartczak. - Formuła placu zabaw nakierowana będzie na wspólną zabawę, zawieranie nowych znajomości, uczenie się tolerancji i współpracy w grupie, naukę kreatywności i prowadzenie zajęć ogólnorozwojowych.

Kiedy będzie można skorzystać z tej atrakcji? Rozpoczęcie realizacji zadania planowane jest na czerwiec tego roku. Z kolei zakończenie inwestycji powinno nastąpić we wrześniu. Koszt utworzenia placu zabaw to ponad 220.000 złotych, a siłowni to kolejne ponad 15 tys. złotych. Warto w tym miejscu dodać, że 85% wydatków (206 tys. zł) to dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013”. Nie trzeba dodawać, że na terenie rekreacyjno-zabawowym nie przewiduje się pobierania żadnych opłat.   

Tym samym już w nowym roku szkolnym na Wyspie Teatralnej, która cieszy się sporą popularnością mieszkańców Gubina oraz turystów, przybędzie kolejna atrakcja – nowoczesny plac zabaw wraz siłownią plenerową. Idealne miejsce dla dzieci i ich rodziców. 

Ostatnio zmienianywtorek, 11 marzec 2014 15:52

2°C

Gubin

Cloudy

Humidity: 84%

Wind: km/h

  • 24 Mar 2016 7°C 2°C
  • 25 Mar 2016 9°C 4°C